BPC-157 Nedir

BPC-157 Nedir

 


BPC-157 Nedir?

BPC-157, bir peptittir. basitçe bir amino asit dizisidir.

Aşağıdaki on beş amino asitlik bir seri:

L-Valin,glisil-L-alfa-glutamil-L-prolil-L-prolil-L-prolilgsil-L-lisil-L-prolil-L-alanil-L-alfa-aspartil-L-alfa-aspartil-L- alanilglisil-L-leusil-; glisil-L-alfa-glutamil-L-prolil-L-prolil-L-prolilglisilsil-L-prolil-L-alanil-L-alfa-aspartil-L-alfa-aspartil-L-alanilglisil-L-leusil-L- valin. BPC-157'nin uzun, adı bu.

BPC, “body protect compound” vucut koruma bileşiği  anlamına gelir. Vücudunuz zaten bunu kendi mide sularınızda çok küçük miktarlarda yapar, burada bağırsağınızı korumaya ve iyileştirmeye hizmet eder. Ama eğer süper konsantre versiyonu alıp sisteminize sokabilirseniz, onu koyduğunuz hemen hemen her yerde  son derece yüksek bir biyolojik iyileştirme aktivitesine sahiptir .

 

Ne işe yarıyor?

BPC-157, şaşırtıcı bir şekilde yan etkilerden arındırılmıştır ve 1991'den beri tendon, kas, bağırsak, diş, kemik ve daha fazlasını onarmak için yapılan araştırmalarda, hem in vitro laboratuvar “test tüpü” çalışmalarında gösterilmiştir. -vivo ve kemirgen çalışmaları yapılmıştır.

 Aşil tendon kopmasının kemirgen bir modelinde ve ayrıca hasarlı medial kollateral bağları olan sıçanlara içme suyunda uygulandığında tendon büyümesi, hücre hayatta kalması ve hücre göçü ile tendon ve bağ iyileşmesini teşvik ettiği.

BPC-157 aynı zamanda "kararlı gastrik pentadekapeptit" olarak da bilinir, çünkü insan mide suyunda stabildir, hem üst hem de alt GI yolunda anabolik iyileşme etkisine neden olabilir, ülser önleyici etkiye sahiptir ve inflamatuar üzerinde terapötik bir etki üretir.

Yukarıda belirtilen araştırma çalışmalarında gösterildiği gibi, BPC-157 ayrıca yara iyileşmesini hızlandırır ve - Nitrik Oksit (NO) sistemi ile etkileşim yoluyla - endotel dokusunun korunmasına ve bir "anjiyojenik" (kan damarı oluşturma) yara iyileştirme etkisine neden olur. Bu, sitokin ve büyüme faktörü üretiminden ve ayrıca hücre dışı matris (kollajen) oluşumundan sorumlu genlerin ekspresyonunu uyardığı, bağırsak anastomozu iyileşmesi, geri dönüşü ile birlikte, ileri ve kötü kontrol edilen irritabl bağırsak hastalığı gibi ciddi şekilde bozulmuş koşullarda bile meydana gelir.

 

 

 

Ne Kadar Almalısınız?

BPC-157 hakkında çok sayıda araştırma vardır ve günde bir kez vücut ağırlığının kilogramı başına 1-10 mcg arasında herhangi bir yere enjekte edildiğinde sistematik olarak etkili olduğu gösterilmiştir. Çoğu durumda, bu, 200mcg'den 800mcg'ye kadar herhangi bir yerde bir dozda ortaya çıkar. Bazı insanlar günde iki kez 250-350 mcg ve günde toplam 500-700 mcg dozunun en başarılı olduğunu bildirmektedir. Tabi bunlar kişilerin   tecrübe aktarımı bu konuda ortak bilimsel bir konsensus yoktur. 

 

 

Özet

Tamam, şimdi neden doktorunuzun, fizyoterapistinizin, cerrahınızın, gastroenterologunuzun vs. size bu şeylerden bahsetmediğini merak ediyor olabilirsiniz.

BPC-157 tamamen doğal bir mide suyu peptidi olduğundan, teknik olarak patentlenemez, nokta. Bu, büyük ilaç firmalarının  BPC-157'den para kazanamayacağı anlamına gelir ve bu, yerel doktorunuza veya hastanenize veya sağlık sistemindeki herhangi bir yere pazarlanmadığı anlamına gelir. Ayrıca FDA tarafından onaylanmış bir ilaç olarak mevcut değildir ve hatta insan kullanımı için “satılabilir” olarak kabul edilmez.

USADA veya WADA gibi kuruluşlar tarafından yönetilen sporların yasal olup olmadığını da merak ediyor olabilirsiniz.

Bazı "peptid hormonları, büyüme faktörleri, ilgili maddeler ve mimetikler" bu kuruluşlar tarafından yönetilen sporlarda kullanım için gerçekten yasa dışı olsa da, BPC-157 şu anda bu yasa dışı bileşiklerden biri olarak listelenmemektedir. Henüz.

BPC-157 kendi mide sularınızda bulabileceğiniz bir peptit olmasına rağmen, insanlarda uzun vadeli çalışmaların geçin şu ana kadar yapılmış herhangi bir insan çalışması yok ve çalışmaların %90 aynı klinikten yani Hirvatistan Croatian pharmaceutical company pliva  tarafından yapılmış daha sonra şirket Merck tarafından satın alınmıştır   şu anda BPC 157 nin legal  geleceği ile ilgili durum net değildir.  

Eski bir peptid olması  kullanıcılar arasında net bir yan etki yaratmamış olması  nedeniyle literatürde bilinen bir yan etki vakası yoktur. Şu anda amerikada  rejeneratif tıp  yada peptid tedavisi veren doktorlar arasında oldukça popülerdir.  Gene Avrupada ve Amerikada   bileşik eczane denilen eczanelerde   üretim ve satışı   sorumluluk reddi ile yapılmaktadır   burda   amaç ürünün FDA onayı olmadığı için     ürün araştırma geliştirme laboratuvarlarında araştırma ürünü  adı altında satılmaktadır. Gene Çin ve Hindistanda   güvenilirliği düşük de olsa satılmaktadır . 

 

 

Bu makaledeki bilgiler yalnızca bilgi kaynağı olarak sağlanmıştır ve herhangi bir teşhis veya tedavi amacıyla kullanılmamalı veya güvenilmemelidir. Bu bilgiler hasta eğitimi amaçlı değildir, hasta-hekim ilişkisi oluşturmaz, profesyonel teşhis ve tedavi yerine kullanılmamalıdır.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

azalmis-cinsel-istek-bozuklugu-olan-premenopozal-kadinlarin-tedavisinde-tribulus-terrestrisin-etkinligi
Azalmış Cinsel İstek Bozukluğu Olan Premenopozal Kadınların Tedavisinde Tribulus Terrestris’in Etkinliği

Hipoaktif  (azalmış)cinsel istek bozukluğu (HSDD) en yaygın cinsel şikayet olmasına r…

prostat-tedavisinde-en-iyi-yontemler-nedir
Prostat Tedavisinde En İyi Yöntemler Nedir?

Prostat Tedavisinde En İyi Yöntemler Nedir?   Prostatınız büyüdüğünde ne yapaca…

eswl-vucut-disindan-sok-dalgalari-ile-tas-kirma
ESWL Vücut Dışından Şok Dalgaları ile Taş Kırma

Vücut dışından şok dalgaları ile taş kırma, ya da diğer adı ile ekstrakorporeal şok d…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...