Erken Boşalma Tedavisi

Erken boşalma, yaştan bağımsız olarak erkek nüfusun% 30 ila 50 sinde ortaya çıkan en yaygın cinsel işlev bozukluklarından biridir. Etkili bir tedaviye başlamak için, hastalığın kesin nedenlerini bulmak ve sonra bunları ortadan kaldırmak için adımlar atmak gerekir.

Erken Boşalma Nedenleri

Prematüre ejakülasyonun en yaygın nedeni ürogenital sistem  patolojisi değil, mesanenin ve rektumun boşalmasını düzenleyen mekanizmanın primer patolojisidir. Tıbbi uygulamada, bu durum parasentral lobüller sendrom olarak bilinir. Bu hastalığın nedeni çoğu durumda belirsizliğini koruyor.

Parasentral Lobüller Sendromu Tanısı İçin Temel Kriterler

Erken Boşalma Nedenleri

 • Nadir ilişki.
 • Cinsel yetersizlikleri için sürekli endişe, partnerini tatmin etmeme korkusu.
 • Hızlı mastürbasyon yoluyla elde edilen hızlı boşalma alışkanlığı .
 • Glans penisinde aşırı duyarlılık.
 • Genetik yatkınlık.
 • 5-HT reseptör disfonksiyonu.
 • Organik faktörler – prostatit, 
 • Bazı ilaçlar.
 • Pornografi alışkanlığı.
 • Travmatik masturbasyon

Erken Boşalma Psikolojik Bozukluklar

 Ancak, ezici çoğunlukta cinsel eylemleri hızlandırılmış boşalma ile sonuçlanan erkekler, belirli bir dereceye kadar, psikolojik bir düzeyde sorun yaşamaktadır.

Psikolojik bir bozukluk zamanla artma ve olumsuz etkiye sahip diğer faktörlerle örtüşme eğilimindedir. Mesele şu ki, bir erkekteki tekrarlayan erken boşalma başarısız ve bunun bilinç altında yer etmesi, eski bilinçaltı zihninde uzamış cinsel ilişkiye giremeyeceği görüşü meydana getirir . Bu nedenle, erken boşalmanın tedavi yöntemlerinin çoğu negatif ve edinsel tutumları köreltme pozitif psikofiziksel tutumların artırmayı amaçlayacaktır.

Erken Boşalma İçin Tedavi Yöntemleri

1.  Cinsel terapi

Olumsuz psikolojik tutumları gidermek için, bir ürolog ile  tedavi sürecine girmek gerekir. Kendi kendine eğitim, cinsel ilişki için uygun ayarları öneren otomatik eğitimden oluşabilir. Tedavinin özü, cinsel ilişki süresine bağlı obsesif durumun kaybıdır. yani Her şeyden önce, hasta samimi yakınlık sırasında eylem süresi ile ilgili herhangi bir düşünceden kurtulması gerekir.

2. Yöntem “dur-başlat”

Hasta mastürbasyon yoluyla orgazm öncesi duruma ulaşır ve ejakülasyondan önce birkaç kez durur. Küçük bir cinsel istek boşluğu, bir sonraki zirveye ulaşıncaya kadar penisi uyarmaya devam ediyor. Egzersiz hem bağımsız hem de bir partner ile yapılabilir.

3. Uzatılmış fonların kullanımı

Özel spreyler, kremler, merhemler ve  prezervatifleri  uzatma etkisi olabilir.

Cinsel ilişkide uzama, bir hasta için önemli bir yardım olabilir ve istenen etkiyi diğerine getiremez. Bu tekniklerin özü, psikolojik engeli aşmak, uzamış cinsel ilişkiye kalıcı bir refleksin oluşmasını sağlamaktır.

4. İlaç tedavisi:

 • Serotonin geri alım inhibitörleri;
 • Alfa blokerler;
 • Sakinleştiriciler;
 • Trisiklik antidepresanlar.

Erken Boşalmayı Tedavi Etmek İçin Erkeklerde Çoklu Orgazm

Yöntem, tantra sexi , taoucu sex ancak normal orgazmın sözde tarafından radikal bir şekilde değiştirilmesi anlamına gelir. “Kuru” orgazm. Bu tekniğe hakim olunduğunda, cinsel eylemlerin süresi uzar amaç boşalmak değildir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

kadinlarda-idrar-kacirma-uriner-inkontinans
Kadınlarda İdrar Kaçırma (Üriner İnkontinans)

Kadınlarda idrar kaçırma hayat kalitesini ciidi derecede etkileyen bir problemdir .Zo…

tas-olusumunun-onlenmesi-metaflaksi
Taş Oluşumunun Önlenmesi (Metaflaksi)

Böbrek taşları idrardaki sıvı dengesinin bozulması sonucu meydana gelen küçük kristal…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...