Zeytin Yağı Ve İktidarsızlık

Zeytinyağı, sayısız kullanımı sayesinde son derece eşsiz bir üründür: pişirme, salata pansuman, saç derisi bakımı, ten yumuşatma,  zeytinyağı her şeyi yapamayabilir, ama yine de en çok kullanılan ürünlerden biridir. Zeytinyağı açısından zengin bir diyet ile beslenen akdeniz dieti  uyguluyan insanlarda kalp krizi ve felç  riskini azaltabilir belgelenmiştir, ama aynı zamanda o kişinin cinsel gücünü artırabilir biliyor muydunuz? Yeni yapila bir çalışmanın sonucuna gore sertleşme sorunu tedavisinde sildenafil kadar olmasada günlük diyete için en az dokuz tatlı kaşığı zeytin yağı eklemenin ciddi faydası olabilecegi gosterildi. 

Yunanistan’daki Atina Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde kardiyolog Christina Chrysohoou tarafından yürütülen çalışmada, ortalama 67 yaşında  660 erkek  degerlendirildi . Akdeniz tipi diyet yapan – güçlü miktarda balık, kuruyemiş, meyve, sebze, baklagiller ve tabii ki zeytinyağı tüketenlerde   iktidarsızlık oranını yüzde 40’a kadar olarak belirlendi . Sadece günde dokuz çorba kaşığı,  zeytinyağı tuketenlerde  yüksek testosteron seviyeleri ile belirlendi . Tabi bunu sadece zeytin yağına bağlamak doğru olmaz ama buna zeytinyağı  büyüsü de diyebiliriz.

Testosterondan ayrı olarak, zeytinyağı tüketiminin artmış kardiyovasküler sağlıkla ilişkili olduğu görülmektedir . Araştırmacılar, bu yararlı yağın, katılımcıların kan damarlarının genişlemesini teşvik ederek ereksiyona ulaşmalarını ve sürdürmelerini sağlayarak, kanın penise ve etrafındaki dokuya akmasına izin verdiğini düşünüyorlar.

Dahası, zeytinyağının yararlı etkileri günlük  tüketildikten sonra saatler bitmiyor.  Sildenafil sitrat sadece iki-üç saatlik bir pencere için performansı artırırken ve istenen erektil duruma ulaşmak için bir hap alması gerektiğinden.

Bu, erkeklerin cinsel işlevlerini sürdürmelerine izin veren ilaç içermeyen bir çözümdür. Ama aynı zamanda erkeğin yatak odasında bir erkeğin performansını korumaya yönelik uzun vadeli bir çözüm . Ssidanafil uzun vadede bir şey geliştirmiyor, sadece cinsel kapasiteye sahip olmak için kısa bir etki verebilir.

Çalışmanın sonuçları yeni olmasına rağmen, geliştirilmiş erektil fonksiyon ve zeytinyağı tüketimi arasındaki ilişki yeni bir şey değildir: Amerika Kalp Derneği Dergisi’nde Haziran ayında yayınlanan yaklaşık 2000 erkekle ilgili bir çalışma , kardiyovasküler hastalık belirleyicileri arasında önemli bir çakışma buldu. ve diyabet, obezite, sigara ve hipertansiyon dahil olmak üzere erektil disfonksiyon. ED’yi rapor eden katılımcılar, kalp krizi ve felç gibi ciddi kardiyak olayları da, iktidarsız akranlarının oranının neredeyse iki katı olduğunu bildirdiler. Diğer bir deyişle, ED (bazı durumlarda) ileride kardiyak zorlukların bir göstergesi olabilir.

Uzun süreli yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları, sadece arterlerimizde değil, orta yaştan yaşlı nüfusa kadar cinsel kapasite de dahil olmak üzere yaşam kalitemiz üzerinde önemli bir etkiye sahip gibi görünüyor. Zeytinyağı tüketmek ve Akdeniz diyetine yapmak  yatak odasını hareketli yapabilir.

Ve yatak odası  bir yana, zeytinyağı bizim bağışıklık sistemlerimiz, bilişsel işlevimiz ve cildimiz için, cinsiyetimize veya cinsiyetimize bakılmaksızın harika şeyler yapıyor gibi görünüyor.

Bu konu ile ilgili diğer yazılar ilginizi çekebilir

https://www.omurerdemakkaya.com/sertlesme-sorunu-ile-ilgili-yazilar

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

...
Cihan karayel - 04 Haziran 2023 Pazar
Gerçekten zeytin yağı bir mucizedir
...
Hacı haci - 25 Şubat 2023 Cumartesi
Işte bilim budur

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Erkeklerde Düşük Cinsel İstek

İnsanlar normalde cinsel iştahları açısından farklılık gösterir . Tek bir cinsel arzu…

d-vitamini-ve-erectil-disfonksiyon-iktidarsizlik
D Vitamini ve sertleşme sorunu (İktidarsızlık)

Yazıya başlarken erektil disfonksiyon (ED) da  guide -linelarda bize öğretildiği gibi…

sert-gevsek-sendrom-hard-flaccid-syndrome
Sert Gevşek Sendrom (Hard Flaccid Syndrome)

Kronik pelvik (kalça)ağrı, altı aydan uzun süren göbek seviyesinin altında mevcut ağr…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...