ERKEN BOŞALMAYI TETİKLEYEN ETKENLER ?

Boşalma inanılmaz bir süreçtir. Boşalma fonksiyonu, Hercanlının hayatta kalmasının temelidir. Bu cinsel deneyimle güçlü bir ilkel bağımız olduğunu hissetmemek imkansızdır. Diğer bir deyişle  nihai erkeklik göstergesidir ?

Erkekler boşalma konusunda kadınlardan çok daha hasas  yaratıklardır. Örneğin, prostat kanseri  yada prostat büyümesi ameliyatını takiben erkeklerde kuru boşalma meydana gelir ;  boşalma hissi var ama penisten hiçbir şey çıkmıyor. Bu erkekler genellikle boşalma eksikliğinin sıkıntısını çekerler .Eğer hastaya ameliyat öncesi söylenmedi ise dava sebebi bile olabilir. 

Yine de çoğu kişi için boşalma büyük ölçüde yanlış bilinen bir süreçtir. Boşalmanın temellerini ve ne olduğunu anlamamız önemlidir. Daha önce de söylediğimiz gibi, orgazm ve boşalma, genellikle aynı anda meydana gelen tamamen farklı iki olaydır. Boşalma, hem fiziksel hem de zihinsel uyaranlarla tetiklenen ve meninin penisten dışarı atılmasıyla sonuçlanan daha düşük bir omurilik refleksidir. Orgazm, beyinde coşkulu hislere neden olan kimyasalların salınmasıdır.

Boşalma iki ayrı süreçten oluşur. Emisyon aşaması, sperm, sperm sıvısı ve prostatik sıvının boşalmadan önce üretraya toplandığı zamandır. Boşalma  (ejekulasyon)aşaması , bu karışımın üretran (sidik borusu) yoluyla ve penisin dışına atıldığı süreçtir .

Basit bir reflleks olarak  boşalmanın normal bir vücut refleksi olduğunu anlamak önemlidir. Erkeklerle boşalmanın tetikleyicileri. En basit ifadeyle, bir boşalmanın tetikleyicileri, genital uyarılma, sıkı pelvik kaslar, sıkı karın kasları, solunum durması ve uyarılmadır.

 

Bu tetikleyicilerden herhangi biri orgazma neden olabilir. Örneğin,  görsel uyarım . Erkeklerin çoğu bilinçsizce boşalmayı nasıl hızlandıracağını bilir. Bacaklarını sıkarlar, karın kaslarını sıkarlar ve uyarıyı arttırırlar. Yaklaştıklarında, onları sınırların ötesine itebilecek zihinsel bir imaja veya erotik düşünceye odaklanırlar. Pek çok erkek, boşalmalarına neden olan bir sahne görene kadar mastürbasyon yaparken porno sitelerinde gezinir.

Doruğa ulaşmakta zorlanan erkekler, boşalmayı sağlamak için tüm bunları bir arada deneyeceklerdir. Hızlı boşalma yaşayan erkeklerinde, onlara bu tetikleyicilerin mümkün olduğunca çoğunu tanımayı ve azaltmayı öğrenmesi gerekir.

Bu tetikleyicilerin nasıl kontrol edileceğini anlamak, boşalmayı kontrol etmenin anahtarıdır. Vücudumuzun nasıl çalıştığını anladığımızda, tedavi seçenekleri söz konusu olduğunda daha eğitimli ve bilinçli kararlar verebileceğiz.

ERKEKLERE ÖZEL DİZAYN EDİLMİŞ TAKVİYE EDİCİ GIDALAR

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

iktidarsizlikta-sok-dalga-tedavisi-li-eswt
İktidarsızlıkta Şok Dalga Tedavisi (LI-ESWT)

Birçok klinik  çalışma LI-ESWT’nin erektil fonksiyon üzerindeki etkisini göstermiştir…

sedanter-hareketsiz-yasam-tarzi-erkekler-icin-neden-tehlikelidir
Sedanter (Hareketsiz) Yaşam Tarzi Erkekler İçin Neden Tehlikelidir?

Bir erkeğin gün boyu ayakları üzerinde çalıştığı, kendini ve ailesini beslediği evrim…

zeytin-yagi-ve-iktidarsizlik
Zeytin Yağı Ve İktidarsızlık

Zeytinyağı, sayısız kullanımı sayesinde son derece eşsiz bir üründür: pişirme, salata…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...