Sedanter (Hareketsiz) Yaşam Tarzi Erkekler İçin Neden Tehlikelidir?

Bir erkeğin gün boyu ayakları üzerinde çalıştığı, kendini ve ailesini beslediği evrimsel süreç, uzun zaman önce bitti – çeşitli mesleklerden erkekler için sedanter (hareketsiz)bir yaşam , yaşamın gerçekleri haline geldi. Bu nedenle, birçok insan günde 12 saat oturup, sedanter yaşam tarzının sağlığa zararlı olduğunu düşünmüyor.

sedanter bir yaşam tarzı Bir çok problemi de arkasından getiriyor.

1. Cinsel Güç Kaybı

İyi bir cinsel güç  için pelvik bölgede sürekli kan dolaşımını gerekir. Oturma pozisyonunda kan dolaşım yavaşlar, kan durgunlaşır . Sürekli sedanter yaşam tarzı ve inflamatuar süreçlere yol açabilir.Venöz trombosizler gelişebilir (toplar damarlarda pıhtılaşma) bunu uzun yol şöförlerinde görmekteyiz.

2. Prostatit

Prostat bezinin iltihabi  hastalığı. Zorlu idrara çıkma, perineumda yanma, azalmış libido ve cinsel güç, silinmiş orgazm, erken boşalma ve daha birçok şikayet . Prostatit geçiren erkeklerin, tam bir cinsel yaşam sürmesi zordur.

3. Omurganın Çeşitli Hastalıkları

Lomber Omurganın Osteokondrozu

Osteokondrosis ve prostatit bağlantısı tesadüf değildir. Lomber omurganın düşük hareketliliğiyle, cinsel organlarda da dahil olmak üzere kanın durgunluğu vardır. Bu nedenle prostatit ve lomber omurganın osteokondrozunun bir sonraki aşaması değildir.

skolyoz

4. Kabızlık ve Hemoroid

Erkeklerde kronik kabızlık prostatitten kaynaklanabilir. İhmal edildiğinde, kabızlık tedavisi çok daha zor olan hemoroidlerle sonuçlanabilir.

5. Fazla Kilo

Birçok insan , erkeklerde aşırı kilonun bozulmuş güçsüzlüğün ve hormonal dengenin sebebi olduğunu fark etmez. Gerçek şu ki, adipoz doku östrojen oluşturur – erkek hormonu testosteron tam tersi olan kadın seks hormonları. Bu nedenle, erkek bel yağları çok masum değildir ve ondan kurtulmak gereklidir.

6 Azalmış Kas ve Vücut Tonu

Uygun yükün yokluğunda, kaslar atrofiye olmaya hacim kaybetmeye başlar . Özellikle tehlikeli olan, tüm organizmanın yaşamsal aktivitesinden sorumlu olan kalp kası atrofisidir. Kalp kasının zayıflaması genellikle ateroskleroz, anjina vb. Gibi kardiyovasküler hastalıkların nedenidir.

Hareketsiz yaşam tarzının zararlı etkilerini nasıl azaltabilirim?

Mümkünse, her saat 10 dakika ara verin. Mola sırasında mümkün olduğunca hareket etmeye çalışın.

İş yerinden kalkmak mümkün değilse,  Kegel egzersizini yapmak gerekir: kasık-koksikal kaslarınızı , anüsün içine çekiyormuş gibi büzün . Bu egzersiz muhtemelen prostatitin önlenmesi ve güçlendirilmesi için en iyi egzersizdir. Kan dolaşımını artırarak genital bölgelere kan dolaşımını arttırır. Saat başı egzersizi, 30 kez yapın.

Durum izin veriyorsa, bazı küçük egzersizler yapın:

  1. Pelvisin dönmesi. Pelvisi önce bir, sonra diğer yönde, aynı sayıda tekrarı yaparak çevirin. Egzersiz pelvik organlarda kan dolaşımını normalleştirir.
  2. Çömelme. Kas tonusuna yol açar, cinsel organlara kan dolaşımını artırır.
  3. Öne eğil ve ellerini yere koy. Sırt kaslarının tonusuna yükseltir, esnekliği ve hareketliliği artırır.

Hareketsiz bir yaşam tarzı sağlığınıza onarılamaz zarar verebilir. İpuçlarını ihmal etmeyin ve sağlıklı olun!

Epidemiology of Erectile Dysfunction: the Role of Medical Comorbidities and Lifestyle Factor

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Sertleşme Sorunu Tedavisi (İktidarsızlık)

Cinsel İlişki Sırasında Sertleşme Sorunu Cinsel ilişki sırasında penis yumuşama, C…

penil-dopler-ultrason-nedir
Penil Dopler Ultrason Nedir

Penil dopler usg iktidarsızlık ve sertleşme sorunu olan hastalarda  tanı  amaçlı kull…

ERKEN BOŞALMAYI TETİKLEYEN ETKENLER ?

Boşalma inanılmaz bir süreçtir. Boşalma fonksiyonu, Hercanlının hayatta kalmasının te…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...