Maksimum Testesteron Üretimi İçin İdeal Uyku Koşulları

Bildiğiniz gibi, neredeyse tüm testesteronlar derin uyku evresinde geceleri üretilir. Bir erkeğin uyanık olduğu gün boyunca, testesteron ya hiç üretilmez ya da hormonun küçük bir kısmı üretilir. Bu nedenle, maksimum testesteron üretimi için en konforlu uyku koşullarının sağlanması önemlidir.

Uyku Sırasında Testesteron Üretimini En Üst Düzeye Çıkarmak İçin Ne Yapmalıyım?

Uyku Süresi

Günde 6-8 saat uyuyun. Bu, uyku için gereken kadar, ve yatakta harcadığınız zamanın tamamı kadar değil.

Derin uyku testesteron zamanıdır. uyku mimarisi olarak adlandırılan 5 aşamadan meydana gelir. Temelde uyku sırasında bir buçuk döngüden geçersiniz. Her döngünün son 15 dakikası, derin uykunun onarıcı kısımlarıdır. Derin uyku ile gözlerimiz çabucak hareket eder.  Rüyalarımızın görüldüğü zaman .

Derin uyku ayrıca maksimum testesteron üretimine sahip bir döngünün parçasıdır. Bu dönemlerde ereksiyonların erkeklerde meydana geldiği, ortalama 15 dakika sürdüğü ve 1.5 saat aralıklarla gece boyunca devam ettiği görülür. Bu nedenle, erkekler bir ereksiyonla uyanırlar (uyanmalılar) (bkz. “ Sabah ereksiyonun yokluğu ne anlama geliyor? ”). Fiziksel ve duygusal durumun çoğu, derin uykunun kalitesi ve süresine bağlıdır: strese karşı direnç, sperm üretimi dahil olmak üzere iç enerji, kemiklerin güçlendirilmesi ve hırsın ortaya çıkışı. Derin uykuyu daha iyi hale getirmek için, aşağıda listelenen önerileri dikkatlice uygulayın.

Gürültü Girişimini Ortadan Kaldırın

Maksimum testesteron üretimi mutlak sessizlikte gerçekleşir. Tahriş edici faktörler varsa (herhangi bir gürültü), o zaman testesteron üretimi o kadar yoğun değildir.

Işık Uyaran Ortadan Kaldırmak

Elektrik aydınlatma nispeten genç bir buluştur. Yüzyıllar boyunca, insanlar güneş battığında ve güneşin yükselmesiyle uyanıyordu. Şimdi günün herhangi bir saatinde parlak bir ışık açabiliriz. Vücudumuzun alışması gerekir ve iç ritimleri bozar. Yaşamımız artık güneşin yükselmesi ve ayarlanmasıyla ilişkili olmadığı için, vücut aşırı ışıktan muzdariptir. Üretim ve ekonomi için yararlıdır, ancak kaliteli uyku için kesinlikle yararlı değildir.

Geceleri, ay ışığı, sokak aydınlatması ve yakındaki evlerden gelen ışık çoğu eve nüfuz eder. Evinizin içine ışık girmesini azaltan birçok perde, perde ve panjur var. Bununla birlikte, en etkili teknik bir uyku maskesidir.

Uyku maskesi takınız. Koyu ve tamamen siyah (perde olarak) arasında bir fark vardır. Mutlak karanlıkta uyu. Bunun için opak bir uyku maskesi kullanın (herhangi bir eczaneden satın alabilirsiniz).

Yatmadan Önce Odayı Hafifçe Havalandırın.

Odaya 18-21 ° C sıcaklıkta tutun ve kalın battaniyeleri atın. Geceleri sıcak veya terleme hissi uyandığınızda ve battaniyeyi yere fırlatırsanız, odanın ya da battaniyenin çok sıcak olduğu anlamına gelir. Odadaki sıcaklığı doğru ölçmek için güvenilir bir elektronik termometre alın.

Odanızın rahat edeceğiniz kadar güzel olmasını sağlayın.

Temel Prensipleri Takip Edin

  1. Kafein yok.
  2. Uyku öncesi ağır egzersiz yok (seks sayılmaz).
  3. Alkol yok.
  4. Sigara içmeyin.
  5. Yatmadan önce çok fazla içme.
  6. Uyumadan en az 4 saat önce yemeği kesin.

Kafein, ağır egzersiz ve nikotin, sinir sistemini uyarır ve uykuyu uzaklaştırır.

Benzer şekilde, yatmadan 2-3 saat önce bol miktarda sıvı içerseniz, gecenin ortasında uyanıp tuvalete gitmeniz gerektiğinden emin olabilirsiniz.

Rahat Bir Yatak Ve Yastık Kullanın

Kendinizi iyi hissetmiyorsanız, depresif ve dinlenmezseniz, bu durum geceleri hormon üretimindeki azalmayı gösterir. İyi bir yatakta iyi uyumak, normal bedeni geri yükleyen ve koruyan testesteron üretmeye yardımcı olur. Testesteronunuzun yeteneğini zayıflatmayın, yaşamın üçte birini çok yumuşak, ucuz ve eski bir yatakta geçirin.

İyi, dayanıklı ve konforlu yatak ve yastıkların satın alınmasına yatırım yapın. Otel sektöründe çalışan insanlar bunu anlıyor ve yataklarının kalitesiyle gurur duyuyorlar. Yastığın yerini özel kalınlaştırıcılara sahip olabilen elastik ve konforlu yatakların elde edilmesine çok para yatırırlar. Farklı açılarda titreşen ve bükülen ultra modern ısıtmalı yatak satın almak gerekli değildir, sadece uzun süre size hizmet edecek güvenilir bir markanın yatağını seçin .

Uygun büyüklükteki yataklarda uyuyun. Eğer eşiniz sık sık sizi “akrobasi” ile zorlarsa, daha büyük bir yatak edinin. Evcil hayvanlar ve çocuklar da sizden ayrı olarak uymalıdır.

Uyku için gerekli tüm şartları yarattıktan sonra, erkek hormonlarının üretimi için iyi bir toprak sağlayacaktır.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

stresin-testesteron-seviyeleri-uzerine-etkisi
Stresin Testesteron Seviyeleri Üzerine Etkisi

Modern dünyada sürekli stresin testesteron azaltmakda olduğunu anlamak önemlidir. Düş…

testesteron-eksikligi-ve-testosteron-tedavisi-sizin-icin-uygun-mu
Testesteron Eksikliği ve Testosteron Tedavisi Sizin İçin Uygun mu?

Son zamanlarda düşük cinsel dürtü (libido),Yorgunluk ve zayıf enerji seviyesi,azalan …

erkeklerde-testesteron-nasil-uretilir
Erkeklerde Testesteron Nasıl Üretilir?

Androjenler erkek prensibinden sorumlu olan steroid hormonlardır: erkek üreme sistemi…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...