Penis Büyütme Yöntemleri

Penis büyütme operasyonları tüm dünyada   son on senedir oldukça popüler olmuştur  hangi yöntemler uygulanmaktadır 

1 - UZATMA 

Penis asıcı bağı kesilerek penisin kemiğe tutunduğu   bağlardan serbesleştirilerek uygulanan   sadece penisin  daha uzun görünmesini sağlayan  ( yaklaşık 2-4 cm ) bir müdaheledir.

 

2 - KALINLAŞTIRMA

Penisin enine kalınlığını artırmak için yapılan uygulamalardır   bu uygulamalarda   hyaluronik asit ,Vücut yağı  ve yapay doku, plastik  grfftler  kullanılır 

- Hyaluronik Asit

Uzun yıllardır kozmetik sektöründe kullanılan son dönemde  penis  için kullanılmaya başlanan , bedenimiz de hali hazırda üretilen hyaluronik asit in  özel işlemlerden geçirildikden sonra  daha   kararlı bir hale getirilip   cilt altında uygulanması ile  yapılan  bir işlemdir.   işlem doğası itibariyle  komplikasyon oranı oldukça düşük. Revizyon kabul eden , sertleşme sorunu yaratmayan  yaklaşık 20-30 dakika içinde uygulana  bilen  işlem sonrası kişinin günlük işlerine dönebildiği basit bir prosedürdür  . Dolgunun  kalıcılık süresi yaklaşık yaklaşık 1-2 yıl devam eder.

Kliniğimizde yapılmıştır  Boy uzatma ( asıcı bağ kesilmesi ) penis eğrilik onarımı ve hyalunorik asit  dolgu işlemi uygulanmıştır. Ameliyat sonrası 8. gün . Penis eğriliği düzelmetilmesi  amaçlı penis deglove edilmek istenmediği için   dorsal insizyon uygunlanmıştır.

 

- Yağ Enjeksiyonu 

Yağ enjeksiyonunda  kullanılan materyal kişini kandi   bedeninden  ( göbek etrafından) alınan   yağların işlemden geçirildikden  sonra  hastanın penis cilt altında enjekte edilmesi ile   uygulanır   yağ   toplama ve işlem den geçirme  işlem  yaklaşık 1-1,5 saat civarında  sürmektedir      enjeksiyon ile beraber   operasyon prosedürü yaklaşık 2 saati bulabilir    hyaluronik asit  dolgu enjeksiyonuna göre oldukça uzun süren bir prosedürdür. İşlem sonrasında   yağların kalıcılık süresi yaklaşık 1-2 yıl civarında sürer. Yağların   %20-40    sabit  olarak kalır  

 

-Yapay Doku Grefti

Çok daha yani yapılmaya başlanan  bir prosedürdür tekniktir.  Standardize bir teknik   gelişmemiştir   cerrah  kendi tecrübesine göre  yapar 

bu prosedür  de  amaç kalıcı bir kalınlık yakalamak amaçlanmıştır    ne yazıkki   yapılan işlemin  revize edilmesi oldukça zordur (konulan greftin çıkartılması )  yapay doku, penis dokusu gibi hareketli olmadığı için   tam olarak yerine   yerleşmesi   sorun yaratabilir operasyon   sonrası hastanın memnuniyeti   çok değişmektir.  

Dış merkezde yapılmıştır    kliniğimizde uygulanmamıştır.

 

-Yapay plastik greft 

Geliştirilen  plastik teknolojisi ile penisin sırtını   saat 3-den 9 kadar kapatıcak şekildi    penisin üstüne sabitlenen      materyal fiyatının yaklaşık 2500 dolar olduğu      hakkında sınırlı sayıda bilimsel   yayının yayınlandığı bir tekniktir    operasyon sonra   kalıcı bir kalınlık artısı yakalanır    hasta memnuniyet oranları %93 civarında dır .

Kliniğimizde yapılan diğer penis büyütme fotoları için 

https://www.omurerdemakkaya.com/penis-kuculmesi-nedir-ve-neden-olur

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Does Not Masturbating Increase Testosterone?

Abstinence is a technique practiced by some men and is often associated with higher t…

dogal-yollarla-testesteron-nasil-artar
Doğal Yollarla Testesteron Nasıl Artar?

Bazı genç ve orta yaşlı erkekler düşük testesteron seviyelerine sahip olabilir. Belir…

testis-kanseri
Testis Kanseri

Erkeklerin hastalığıdır, testisler erkeklerde torba da bulunan sperm yapımını ve erke…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...