Penis Küçülmesi Nedir Ve Neden Olur?

 

Penis küçülmesi, kalıcı olabilir ve diğer zamanlarda, tedavi edilebilir bir durumun veya yaşam tarzı alışkanlıklarının bir sonucudur.
Ortalama penis büyüklüğü araştırması  ortalama penis büyüklüğünün aşağıdaki aralıklar içinde olduğunu belirlemiştir.
Bir sarkık penisin ortalama uzunluğu: 9.16 santimetre (yaklaşık 3.6 inç)
Bir gevşek gerilmiş penisin ortalama uzunluğu: 13.24 cm (yaklaşık 5.3 inç)
Ereksiyon halindeki penisin ortalama uzunluğu: 13.12 cm (yaklaşık 5.2 inç)

Penis Küçülmesinin Sebepleri Nelerdir?

Penis küçülmesi, erkekler de yaşlandıkça yaygındır, ancak penisin büzüşmesinin başka nedenleri de vardır:

Yaşlanma ve Penis küçülmesi

Erkekler yaşlandıkça, atardamarlarda sertleşme penise kan akışının azalmasına neden olur.  Aynı zamanda bir erkeklik hormonu olan testoteron seviyeside düşer, penisin içindeki erektil tüplerdeki kas hücrelerinin zayıflamasına neden olur. Erektil tüpler kanla dolduklarında ereksiyon üretir, bu nedenle daha az kan akışı daha küçük veya daha az sert ereksiyon anlamına gelir.

Tekrarlayan Küçük Yaralanmalar

Penis küçülmesinin bir diğer olası nedeni, seks ve spordan yıllar süren küçük yaralanmalardan kaynaklanan nedbe dokusu birikimidir. Bu skar dokusu birikmesi penisin süngerimsi erekt dokusunu etkiler, penis büzülmesine neden olur ve ereksiyon boyutunu sınırlar. Buna peyroni hastalığı denir  .

Kilo almak

Bir erkeğin penisi kilo alımıyla daha küçük görünse de, aslında kozmetik olarak küçük görünür . Daha küçük görünmesinin nedeni, penisin karın duvarına takılması ve yağ dokularının penisi yastık gibi sararak , penisi içe doğru çekmesidir. Bir erkek kilo verirse, penisi normal şeklini ve boyutunu geri kazanacaktır.  Ayrıca  beslenme tarzı da önem arz  etmektedir  . glisemik indeksi yüksek yani kana hızlıca karışarak kan şekerini yükseten   yiyecekleri tercih etmek , haşlama yerine yağda kızartma tercih edilmesi  yeşil ve taze gıdalar  yerine paket  ve koruyucu madde içeren gıdalar tüketilmesi  kişinin vucudunu toksinlerden arındırma  yeteneğini  azaltır .

Prostat ameliyatı – Penis küçülmesi

Araştırmalar, kanserli prostat bezi çıkarma ameliyatı geçiren erkeklerin (radikal prostatektomi) bazı penis küçülmeleri yaşayabileceğini göstermektedir. Opere olan erkeklerin yüzde 71’i radikal prostatektomi sonrasında hastalarda tespit edilmiştir .

 

PENİS BÜYÜTLME İLE İLGİLİ BU LİNK DEN  YAZIYA ULAŞABİLİRİSİNİZ https://www.omurerdemakkaya.com/penis-kalinlastirma-ve-buyutme

Peyronie hastalığı ve penis küçülmesi

Peyronie hastalığı , fibröz yara dokusu iyileşme sırasında penisde eğrilik olmasına neden olur penisin içinde gelişir. Çoğu zaman, kavisli bir ereksiyon endişe nedenidir,

Ulusal Diyabet ve Sindirim ve Böbrek Hastalıkları Enstitüsü’ne (NIDDK) göre Peyronie, 40-70 yaş arası erkeklerin yüzde 23’ünü etkiliyor .
Peyronie, bir erkeğin penisinin uzunluğu ve çevresinde bir düşüşe neden olabilir. Bazen, Peyronie kendi başına kaybolur; Ancak, çoğu zaman aynı kalır veya daha da kötüye gider. Tedavide eğim ağrılıysa veya cinsel ilişkiyi engellerse değerlendirir. Küçülmeye , eğilmeye veya ağrıya neden olan skar dokusunu gidermek için ameliyat yapılabilir.


İlaçlar

Bazı ilaçlar penis küçülmesine yada küçülme hissine neden olabilir. Bu ilaçlar arasında bazı antidepresanlar ve antipsikotikler ve BPH bir prostat tedavisi için reçete edilen bazı ilaçlar bulunur.

2012 yılında Cinsel Tıp Dergisi’nde yayınlanan bir araştırmada, iyi huylu prostat tedavisi için finasterid alan erkek çalışma deneklerinin bazılarının daha küçük penis büyüklüğü ve azalmış hissi bildirdiği bulundu.
Üroloji dergisinde 2014 yılında yapılan bir araştırmada , genişlemiş prostat tedavisi için dutasterid alan erkeklerin yüzde 41’inin bir tür cinsel işlev bozukluğu yaşadığı tespit edildi.

Sigara içmek

Sigara içen kimyasal maddeler penisteki kan damarlarını yaralayabilir, penisin kan dolmasını ve gerilmesini önler. Uyaranlardan ve beyindeki etkilerinden bağımsız olarak, eğer kan damarları hasar görürse, penis ereksiyon yapmaz.

KLİNİĞİMDE YAPTIĞIM PENİS BÜYÜTME AMELİYATLARINDAN ÖRNEKLER 

ÖNCESİ

SONRASI

ÖNCESİ

 

SONRASI

ameliyat öncesi çekilerek ölçülen boyutu

Ameliyat sonrası çekilerek  ölçülen boyutu

Erkeklere özel dizayn edilmiş takviye edici gıdalar  

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

penis-kalinlastirma-ve-buyutme
Penis Kalınlaştırma ve Büyütme

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında günümüzde sıklıkla yağ enjeksiyonları, kompozit d…

mikro-penis-kucuk-penis-algisi
Mikro Penis (Küçük Penis Algısı)

Küçük penis (mikro penis) :Erkekler için penis büyüklüğü kavramı yada penisinin küçük…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...