Penisinizin büyümesi ne zaman durur?

Penisinizin büyümesi ne zaman durur?

Penis büyümesinin çoğu ergenlik döneminde gerçekleşir ve çoğu insan 19-20 yaşlarında nihai penis boyutuna ulaşır. Ortalama yetişkin penisi 10-15 cm dir  ve erkeklerin büyük çoğunluğu bu aralıktadır. 

Penisinizin büyümesi ne zaman durur? Erkekler, onlarca yıl boyunca egzersiz ve diyetlerle kas kütlelerini artırabilir Ancak, tabiri caizse, penis boyutu için birşeyler yapmak gerçekten çok zor İşte bilimin söylediği.

Penis büyümesi için yaş sınırı nedir?

Penisin büyümesinin ne zaman başladığını anlamak da önemlidir. Çünkü ailelerin uyanık olması gerekiyor  eğer zamanında  penis büyümesi için müdahele edilmez ise   bu fırsat elden kaçmış   olur   çünkü penise ilaçla sadece ergenik döneminde müdahele edilebiliniyor.  

Ergenlik, testosteronun yükselmeye başladığı zamandır.  Beyin ve testisler arasındaki kimyasal iletişim tarafından yönlendirilen bu testosteron artışı, penis ve testislerin büyümesine, ikincil cinsel özelliklerin (vücut ve kasık kılları gibi) gelişmeye başlamasına ve testislerin sperm ve üretmeye başlamasına neden olur. Erkek çocuklar ilk boşalmalarını bu zamanlarda yapacaklardır.

Erkeklerde ergenlik, penis ve testislerin büyümeye başladığı ortalama olarak 11 veya 12 yaşlarında başlar. Büyümenin çoğu 12-16 yaşları arasında gerçekleşirken, penis ve testisler bundan sonra büyümeye devam eder. Genellikle tam boyutlarına 19 veya 20 yaşlarında ulaşırlar ( Tomov, 2010 ).

Penisinizin büyümesi ne zaman durur?

Büyümenin çoğu, 16 yaşına kadar gerçekleşir ve bundan sonra daha az bir büyüme olur. Ancak Cohen bize şunu hatırlatıyor: “Herkes farklı büyüme ataklarından geçer. Bazı insanlar 13 yaşında bir büyüme atağı geçirirler. Bazı insanlar bu büyüme hamlesini lise yıllarına, hatta belki de üniversitenin ilk yıllarına kadar sürdürmeye devam eder. Sert ve hızlı bir kural yoktur. Testosteron, 15, 16 veya 20'li yaşların başında dengelenebilir. Temel olarak, boyunuzun uzaması durduğunda, cinsel organlarınız da büyümeyi durdurur.

Ergenlik dönemindeki diğer her şey gibi, penis büyümesi de farklı insanlar için farklı oranlarda ve zamanlarda gerçekleşir. Hem gençler hem de yetişkinler için ortalama penis boyutu, genetiğin önde ve merkezde olduğu birçok faktöre bağlı olacaktır. 

 

SORUMLULUK REDDİ

Herhangi bir tıbbi sorunuz veya endişeniz varsa, lütfen sağlık uzmanınızla görüşün. Sağlık Rehberi ile ilgili makaleler, tıp topluluklarından ve devlet kurumlarından alınan hakemli araştırmalar ve bilgilerle desteklenmektedir. Ancak bunlar profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini tutmaz.


 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

...
Özcan Aydoğdu - 15 Nisan 2023 Cumartesi
Bende genetik olarak vücudum hiç testosteron hormonu üretmemiş ben 50 yaşımdayım bu zamana kadar sakalım çıkmadı perisim ve yumurtalarım büyümedi ama ben doktora çıkmadım taki kemik erimesi çıktığı zaman beni fizik doktoru endokrine gönderdi orada testosteron hormonunun üretilmediği anlaşıldı şu anda üç aydır ine tedavisi görüyorum sanki perisim büyüyor gibi geliyor bundan sonra benim perisim ve yumurtaların büyürmü
...
ömür erdem akkaya - 25 Nisan 2023 Salı
hayır büyümez ama daha dolgun durur daha kanlı ve canlı olur aynı zaman da cinsel fonksiyonlarınız güçlenir
...
Yunus kara - 29 Mart 2023 Çarşamba
Buyum uzun 20 yaşındayım penisim kısa buy uzama durunca penis te değişiklik olurmu
...
ömür erdem akkaya - 25 Nisan 2023 Salı
boy uzması durunca büyük ihtimalle penis büyümesi de durucaktır

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Online Danışma ve İçerikler

Online danışma   Cinsel terapi , Sertleşme bozukluğu değerlendirilmesi , Fitoterapi,P…

AKDENİZ DİYETİ
Östrojen Baskınlığı Diyeti: Yenilmesi ve Kaçınılması Gereken Yiyecekler

      Östrojen hakimiyetini yönetmek veya önlemek için yapabilec…

erkekler-icin-cinko-neden-onemlidir
Erkekler İçin Çinko Neden Önemlidir?

Erkekler için çinko :Çinko insan vücudu için önemli bir eser elementtir. Vücudun büyü…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...