Testosteron ve Sperm Kalitesinin Artırmak İçin Testislerinize Soğuk uygulama

 

Testosteron ve Sperm Kalitesinin Artırmak İçin Testislerinize Soğuk uygulama 

      İnternette gezerken  aşağıdaki yazıya benzer bir yazı okuyabilirsiniz .

 

“Geçmişte soğuk bir duş aldıysanız veya düzenli olarak soğuk duş terapisi uyguladıysanız, genel zindelik ve esenlik konusunda büyük olasılıkla gelişmeler fark etmişsinizdir. Ama testislere buz uygulamanın/soğutmanın daha fazla testosteron üretimini tetiklemeye ve sperm sayınızı neredeyse iki katına çıkarmaya yardımcı olabileceğini biliyor muydunuz? Uygulama kulağa ne kadar çılgınca gelse de, testislere buzlanmanın faydasını gören dünya çapında kelimenin tam anlamıyla binlerce erkek olduğundan, testislere buz uygulamak artık bir internet miti haline geldi.

Peki testislere buz uygulamak neden gerçekten işe yarıyor? Testisleri tutan ve korumaya yardımcı olan deri torbası vücudun dışına sarkar. Testislerin sperm ürettiğini unutmayın. Bunu yapmak için testislerin sıcaklığının vücudun içinden daha soğuk olması gerekir. Bu nedenle skrotum vücudun dışında bulunur. Testisler ısıya karşı oldukça hassastır ve bu bölgedeki 2 derecelik bir yüksek sıcaklık bile spermatogenezi durdurabilir .

 

Testislere bir buz paketi uyguladığınızda - doğrudan cilde değil, lütfen cildi yakmak istemiyoruz! - bu, büyük bir vazokonstriktif (kan damarlarının daralması) etkisine neden olur ve bu da daha sonra aşağıdakilere yol açar: geri tepme vazodilatör yanıt, kan akışını, oksijeni ve besinleri testislerin Leydig hücrelerine akıtarak, onların ATP üretimini ve ardından testosteron çıktısını arttırır .

Testislerinizi dondurmanın iddia edilen faydaları nelerdir?
  • Artan libido

  • Artan gece penis şişkinliği ("sabah sertliği")

  • Daha derin ses

  • Daha fazla enerji

Üç basit adımda testislerinizi nasıl buzlayacağınız aşağıda açıklanmıştır:
  1. Buz paketini, testislerin asılı olduğu iç çamaşırına uygulayın (doğrudan deriye değil!).

  2. Buz paketini 10-15 dakika bekletin.

  3. Günde 2-3 kez tekrarlayın.

Buz için en ideal zaman spor öncesi ve yatmadan öncedir. Bunun nedeni, testosteron salgısının bu zamanlarda zirve yapmasıdır. “

Evet buraya kadar gerçekten çok ilgi çekici demi  ama ne yazık ki bilimsel literatürde bunu destekleyen bir çalışma    bulamadım. Ama bunun tersini yani   testiküler  sıcaklık artarsa   hem sperm sayısında hemde  testosteron üretiminde  azalma  olabileceğini gösteren  birçok çalışma  var. Testislere buz uygulaması ile beraber   testosteron artışı olsa  dahi  vucut bunu  lh hormonunu düşürerek  tampone edebilir  ama bunun tersi geçerli değil  sürekli sıcağa maruz kalan  testislerde   testosteronun düşük   kaldığı   ortaya koyuldu   kucak da  laptopla çalışmak dahi    sperm kalitesini bozabiliyor   artı insan oğlu artık sürekli  giyinik  çıplak değil     bir çok erkek dar iç çamaşırı kullanıyor  bütün bunların etkisi olabilir.  Tabiki  çalışma yapmadan doğrudur yanlıştır demek zor ama en azından sürekli  sıcağa maruz kalan   testislerde     işe yarama ihtimali olabilir .

ama yinede iyi bir testosteron yükseltici arıyorsanız http://www.ademedikal.com/urunler/ade-limited-edition

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bulanik-idrara-ne-sebep-olur
Bulanık İdrara Ne Sebep Olur?

Bulanık idrar, özellikle  nedeni bilinmiyorsa, rahatsız edici olabilir. Bazen dehidra…

retrograd-ejakulasyon-nedenleri-belirtileri-tedavisi
Retrograd Ejakülasyon – Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi

Retrograd ejakülasyon,(geri boşalma) ejakülasyon fizyolojsinin nadir bir bozukluğudur…

Trazodon - desyrel sertleşme bozukluğunda etksi var mı ?

Desyrel, trazodon adlı bir antidepresan ilaçtır. Bu ilaç, serotonin reseptörlerinin b…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...