Vajina daraltma: Özel kısımlarınızı sıkılaştırmanın basit yolları

Önemli olmamasına rağmen bu "konu" birçok kadını çok endişelendiriyor. Kendilerine daha az güvenirler, kendi cinsel yeteneklerinden şüphe duyarlar ve çoğu, kendilerini yetersiz hissetmeye başlarlar.

VAJİNAL SIKILAŞTIRMA: GERÇEKTEN İHTİYACINIZ VAR MI?


Çoğumuz, özellikle yatak odasındaki performansımız söz konusu olduğunda seksi ve kendinden emin hissetmek isteriz. Ve bu amaçla, çoğu kadın, özellikle vajinal yolla doğum yaptıktan sonra vajina daraltmanın mükemmel bir çözüm olduğunu düşünüyor.

Sıkı bir vajina, seks sırasında çift  için  zevki artırabilir. Erkekler için bu,  yumuşak duvarların penisini kavradığı hissidir. Ve kadınlar için, erkeğinin penisinin her çıkıntısını içlerinde hissetmek.

Ama vajinanız 'gevşediğinde' (ve bunun nedenleri hakkında daha sonra konuşacağız), o zaman belki seks biraz daha az uyarıcı hale gelebilir.


Burası vajinal daraltmanın devreye girdiği yerdir.

Deneyimsizler için vajinal sıkılaştırma, pelvik kasları sıkılaştırma işlemidir. Pelvik taban kaslarının bir derece elastikiyetine ulaşılmasına yardımcı olarak gerginliği artırır.

Bunu doğal olarak veya egzersiz yoluyla elde etmenin birkaç yöntemi olsa da, bazen kadınlar vajinoplasti veya labioplasti yoluyla cerrahi olarak yaptırmayı tercih ederler.

Ancak tedavileri ve evde neler yapabileceğinizi incelemeden önce, daha büyük soruyu ele alalım. Vajinanız neden gevşek? Daha az seks, çok fazla seks (erkekler buna inanmak ister), doğum veya fiziksel egzersizin nedeniyle olabilir mi?

VAGİNANIZ NASIL GENİŞLER ?

Çok fazla seks yapmanın vaginayı  gevşetebileceğine dair popüler efsaneye aykırı olarak, gevşek bir vajina çeşitli nedenlerden kaynaklanabilir.

 

Bunlara doğum, menopoz ve kaçınılmaz yaşlanma süreci dahildir. Bu durumların her birinde östrojen kaybedersiniz ve bu vajinal gevşemeye veya gevşemeye neden olabilir.

Az ya da çok seks yapmanın vajinanızın esnekliği ile hiçbir ilgisi yoktur.
Öyleyse gelin üç nedene ve vajinanızın her durumda doğal olarak orijinal konumundan nasıl uzandığına bir göz atalım.

1. NORMAL DOĞUM 

Her doğum yaptığınızda pelvik kaslarınız muazzam bir baskı altına girer. Bu aynı zamanda her doğum seansından sonra rahim ağzınızın gevşediği anlamına gelir. Ayrıca çocuk sayısı ve her doğum arasındaki kısa dönem vajinal girişin genişlemesine ve gevşemesine neden olur.

Hatta bazı kadınlar vajinalarını tüm o esnemelerden 'kurtarmak' için sezaryen yapmayı tercih ediyor. Ama şimdi o balonu kıralım. Sezaryen, vulvanızın açılmasını ve gevşemesini engelleyemez.

Doğum planınızdan bağımsız olarak bu, bebeğinizin ağırlığı, genleriniz, hamileliğiniz sırasında herhangi bir pelvik taban egzersizi yapıp yapmadığınız ve yaptığınız doğumların sayısı nedeniyle otomatik olarak gerçekleşir.

2. TIBBİ DURUMLAR

Vulvanızın menopoz ya da kistler gibi tıbbi komplikasyonlar ve bazı durumlarda kanser nedeniyle gevşediğini veya sarktığını fark edeceksiniz.

Bu, doğumda gerçekten herhangi bir soruna yol açmasa da, bir kadının uzun vadede özgüvenini etkileyebilir.

Rahim veya rahim ağzınızın çevresinde cerrahi bir prosedür içeren herhangi bir tıbbi komplikasyon yaşadıysanız, vajinanızı kontrol ettirmek isteyebilirsiniz. İyi olan şey, vajinal daraltmanın artık sadece bir heves değil, bir olasılık haline gelmesidir.

3. YAŞLANMA SÜRECİ

Yaşınız, vücudunuzun yıllar içinde nasıl değiştiğinde çok önemli bir rol oynar. Vücudunuzun diğer bölgelerinde olduğu gibi, yıllar geçtikçe vajinanız da gevşer.

 

Bunun nedeni, vajinanızı sağlam tutan pelvik taban kaslarının siz yaşlandıkça elastikiyetini kaybetmesidir. Öyleyse yıllar içinde özel hayatınızda bir fark görürseniz, endişelenmeyin. Bu tamamen normaldir. Bu hayatlarının bir noktasında herkesin başına gelir.

Bu sorunlarla bile vajinanızı sıkı ve genç tutabilirsiniz. Kurtarmaya gidebilecek bazı kozmetik yöntemler de dahil olmak üzere birkaç yöntem var.

VAGİNAL SIKMA YÖNTEMLERİ NELERDİR?

Vajina daraltma, belirtildiği gibi hem kozmetik hem de doğal işlemlerle sağlanabilir. Her birine yakından bakalım.

1. VAGİNOPLASTİ VEYA LABiAPLASTİ

Bu rekonstrüktif bir prosedürdür. Belirtilen nedenlerden herhangi biri nedeniyle gevşeyen vajinayı  'sıkılaştırır'. Bu ameliyatta  vajina duvarlarını sıkılaştırır ve hatta buna vajina gençleştirme denilir.

Bazı kadınlar, kızlık zarını onarmak ve orijinal halini taklit etmek için bir ameliyat olabilirler.

Diğerleri klitorisinizi örten dokuyu kaldıran klitoral açmayı seçer.

Alternatif olarak, stimülasyonu artırmak için vajinanın ön duvarlarına kolajen enjekte edilen G noktası amplifikasyonu vardır.

Öte yandan labioplasti, labianızın şeklini (vajinanızdaki 'dudaklar') değiştirecektir.

Ancak tıpkı diğer tıbbi prosedürler gibi, bu cerrahi prosedürler de yan etkilerin adil payına sahiptir. İlk olarak, bu ameliyatlar pahalıdır . Ek olarak, enfeksiyona, hislerde kalıcı değişikliklere, yara izi ve ağrıya da yol açabilir.

Bu nedenle, egzersiz ve diyet gibi doğal vajina daraltma prosedürlerini tercih etmek en iyisidir.

2. PELVİK TABAN KASLARINIZI ÇALIŞTIRIN

Vajinanızın uzun süre taze ve genç kalmasını sağlamanın en doğal yolu pelvik taban kaslarını çalıştırmaktır. Şimdi, bu pek çok şekilde yapılabilir.

Pelvik taban fizyoterapisi. Pelvik taban kas fonksiyonunuza bağlı olarak, uzman bir fizyoterapist bir egzersiz programı oluşturabilir. Bu eğitim programı, özel ihtiyaçlara ve vajinanızın durumuna göre tasarlanmıştır. Örneğin, yeni doğum yaptıysanız, egzersiz rutininiz önce hafif ve sonra daha yoğun olacaktır.
 
Kegel egzersizleri. Bunlar oldukça popüler ve bunları da duymuş olmalısınız. Bunlar pelvik taban kaslarını kasıp gevşeten adımlardan oluşan egzersizlerdir. Başlamadan önce mesanenizi boşaltmanız gerekecek. Pelvik taban kaslarınızı sıkın ve onları sekiz ila 10 saniye  arasında tutun, bırakın ve tekrarlayın. Bunu düzenli yaparsanız  çok büyük bir fark göreceksiniz.


 
Yoga ve pilates. Yoga ve pilates egzersizleri de vajina daralmasına yardımcı olur. Bu aktivitelerin her ikisi de vücudu esnetir ve elastikiyet sağlar. Ve bu pelvik taban kaslarınız için de geçerlidir. Pilateste , köprüyü pelvik taban egzersizlerinize dahil etmelisiniz.
 
Tonlama cihazları. Pelvik taban tonlama cihazlarını da deneyebilirsiniz. Pelvik taban stimülatörü, Kegel egzersiz aleti, pelvik taban kas toneri veya pelvik toner, pelvik taban toneri ve pelvik taban egzersiz aletini dahil edebilirsiniz. Fizyoterapistiniz ayrıca vajina içinde tutulmak üzere özel olarak tasarlanmış ağırlıklar, vajinal ağırlıklar veya koniler önerebilir.


3. SAĞLIKLI GIDA ALIMI

Son olarak, sağlıklı bir diyete sahip olmanız ve buna düzenli olarak bağlı kalmanız çok önemlidir. Doğru yiyecek türü vajinanızı sağlıklı, mutlu ve enfeksiyondan uzak tutabilir.

Örneğin vajinanızı herhangi bir enfeksiyondan uzak tutmak istiyorsanız, diyetinize rnabiberiye ıssırgan otu ,turna yemişi  dahil etmelisiniz. diyetinize biberiye ıssırgan otu ,turna yemişi bulunan maddeler idrar yolundan geçerek kötü bakterilerin aşırı çoğalması riskini azaltır.

Düzenli olarak yoğurt,  lahana turşusu,    gibi probiyotikler yemek de vajinanızı sağlıklı tutabilir. İyi ve kötü bakteri arasında sağlıklı bir denge sağlarlar. Ayrıca organik tofu,  izoflavinler adı verilen östrojeni taklit eden bitki bileşikleri de yardımcı olabilir.

Bunlar vajinal daralmaya yardımcı olabilecek doğal yollardır. Ama aslında tüm bu aktiviteleri düzenli olarak yapıyorsanız ve sağlıklı yiyecekler içeriyorsa, cinsel yaşamınızı daha iyi hale getirebilir mi?

VAGİNAL SIKILAŞTIRMA SEKSİ DAHA İYİ YAPABİLİR Mİ?

Gerçek şu ki, bu soruyu sadece siz cevaplayabilirsiniz. Kendinize sorun, daha sıkı bir vajina sizi daha seksi ve kendinden emin hissettirir mi? Vajina daraltma sürecinizden bu yana kocanızın size karşı tutumunun değiştiğini düşünüyor musunuz?

Tüm bu sorulara 'evet' cevabını verdiyseniz o zaman evet, vajina daraltma sizin için harikalar yarattı.

Ama bir şeyi açıklığa kavuşturalım. Vajinanın hassas bölgeleri ile penis arasında sürtünme olduğunda orgazm oluşur. Ne kadar çok uyarım olursa, orgazm o kadar iyi olur. Sonunda sizinkini nasıl elde edeceğiniz önemli   vajinal kasılmanız değil, eşinizle duygusal ve fiziksel olarak nasıl bağlandığınıza bağlıdır.

Bunu söyledikten sonra, vajinanızın sıkı olduğundan emin olmak hiç de yanlış değil. Kendinizi daha iyi hissettiriyorsa, sizin için işe yarıyorsa, lütfen devam edin. Ne de olsa sevişmek ve kendin hakkında iyi hissetmek ne kadar sevdiğine bağlı.

Vaginal daraltma  ve kozmetik yaptığımız bir  hastanın  örnek fotolarını aşağıda   görebilirsiniz 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bulanik-idrara-ne-sebep-olur
Bulanık İdrara Ne Sebep Olur?

Bulanık idrar, özellikle  nedeni bilinmiyorsa, rahatsız edici olabilir. Bazen dehidra…

taurin
Taurin steroid kullanıcısının testislerini korur 

Taurin steroid kullanıcısının testislerini korur  Sperm üretiminin azalmasını önle…

Peyroni Hastalığında Penis Uzatma Cihazı

Peyronie hastalığı (PD), penis ağrısı, eğrilik, kısalma ve cinsel işlev bozukluğu ile…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...