Büyüme Hormonu Enjeksiyonları   (Ve GH veya IGF-1 Kanser Riskinizi Artırır mı)?

Büyüme Hormonu Enjeksiyonları Yapmalımıyız  (Ve GH veya IGF-1 Kanser Riskinizi Artırır mı)?

 

Çoğu durumda, özellikle uzun süreli kullanım için IGF-1, GHRH'ler, GHRP'ler veya benzerleri gibi popüler büyüme hormonu yığınlarının kullanılmasını önermiyorum. Yaralandıysanız, çok ağır kaldırıyorsanız (örneğin vücut geliştirme), çok fazla kütle almaya çalışıyorsanız veya kendinizi bir tür kas kazanımı olarak kendi kendine deney yapmak için kullanıyorsanız, anlıyorum. Bazen bilim yoluyla biraz daha iyi yaşamak mantıklı olabilir. ,Enjeksiyonların “büyük silahlarını” çıkarmadan önce denenmesi gerektiğini düşündüğüm daha iyi doğal alternatifler var (artı,  bu şeyler hemen hemen her uluslararası spor kuruluşu tarafından yasaklanmıştır).

… Şahsen Arjinin , otla beslenen peynir altı suyu proteini , çiğ süt ve nişasta ve şekerin sınırlandırılması gibi GH artırma stratejilerini , bol miktarda iyi uyku, ağır kaldırma, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman, kronik kardiyodan kaçınma, kullanım Ağırlık antrenmanı seansları sırasında  ve özellikle açlık egzersiz seanslarından önce esansiyel amino asitler gibi  bileşikler .

Bu stratejiler diğer etkili IGF-1 ve büyüme hormonu artırma stratejileriyle birleştirildiğinde - yeterli kalori yemek, uygun mineral alımı -  IGF-1 ve büyüme hormonunun anabolik etkilerinin çoğunu,  sahip olmadan elde edebilirsiniz. iğneler, şırıngalar, reçeteler, çevrimiçi eczaneler ve potansiyel olarak tehlikeli kişisel deneylere başvurmak.

Ama yine de IGF-1 ve GH hakkında pek çok soru alıyorum. Bu nedenle, bu kısa makalede, büyüme hormonu enjeksiyonları konusunu, özellikle kanser riskini artırıp artıramayacakları ve büyüme hormonu enjeksiyonları yaptırmanız gerekip gerekmediğiyle ilgili son araştırmaları ele almak istiyorum. 





 

Büyüme Hormonu Enjeksiyonları Yaptırmak ?

GH, kas büyümesini uyarmak, yara ve kemik kırığı iyileşmesini iyileştirmek ve uzun ömürlülüğü artırmak için giderek daha popüler bir terapötik taktik haline geliyor. Her ne kadar çoğu kişinin tartıştığı, yaşlanma karşıtı tıpta genel fikir birliği, GH fazlalığının ömrünü kısaltabileceğidir. Yine de, hormonun sağlığın korunması ve çeşitli hastalık faktörlerinin azaltılması üzerinde çeşitli etkileri vardır.

GH'nin gerçekte nasıl işlendiğinin arkasındaki hikaye anlamak çok önemlidir ve size GH'nin ömrünü uzatmak yerine kısaltmak için gerçekten yetenekli olup olmadığı konusunda yeni bir anlayış sağlayabilir.

İşleyiş şekli şöyledir: İster intravenöz olarak enjekte edilmiş olsun, ister hipofiz bezi tarafından doğal olarak üretilmiş olsun, kan dolaşımına girdikten sonra GH karaciğere gider ve dokuz farklı proteinin üretimini değiştirir. Bu proteinlerden ikisi IGF-1 ve IGF-2'dir, ancak geri kalanı bağlayıcı proteinler olarak bilinir. Örneğin, bağlayıcı protein-1 (BP1), kardiyovasküler hastalık riskini azaltmada rol oynar. BP1 eksikliğinde, bozulmuş kardiyovasküler fonksiyon ve artmış kalp krizi riski yaşarsınız. Bu arada, BP2 eksikliği, insülin duyarlılığının azalmasına ve diyabet riskinin artmasına neden olur.

Daha sonra, en yaygın olarak test edilen bağlanma proteini olan, önemli bir IGF-1 taşıyıcısı olan ve kanser riskini azaltmada rol alan BP3 var. Melbourne Ortak kohort Çalışma (Avustralya  da yapılan) IGF-1 e bağlanara kolon kanserini % 48 azaltma yapabileceği tespit edildi . Bunun nedeni, IGF-1'in pro-mitotik olmasıdır, bu da hücre çoğalmasını uyardığı ve uygun şekilde bağlanmazsa kanser riskini artırabileceği anlamına gelir.

Öyleyse bunun anlamı şudur: Eğer mevcut bir kanseriniz varsa veya daha yüksek bir kanser riskine karşı genetik bir yatkınlığınız varsa ve kansere neden olan genetik mutasyonu taşıyan hücrelerin IGF-1 tarafından kopyalanmasına izin verilirse, kanser büyümesi riskiniz artabilir. bir GH terapisi kullanmaya başlamayı seçmek?

Hücreleriniz, mutasyon taşıyan hücrelerin çoğalıp çoğalmadığını belirleyen bir düzenleyici mekanizmaya (P53 adlı bir protein) sahiptir ve bu hücrelerden birini bulduğunda, P53 mutasyonu düzeltmeye çalışır.

Eğer düzeltirse, her şey yolunda demektir. Ancak bunu yapamazsa !

 P53 BP3 üretimini başlatır ve bu daha sonra IGF-1'e bağlanır, böylece hücre çoğalmasını uyaramaz. Bu da mutasyonun yayılma olasılığını azaltır (tesadüfen, diğer iki protein, P21 ve P23, mutasyon taşıyan hücreleri öldürmek için apoptozu veya programlanmış hücre ölümünü uyarır). BP4 ayrıca güçlü anti-kolon kanser faktörlerine sahiptir ve apoptozun artmasına yardımcı olur. BP5, IGF-1'i depolar ve kemik sağlığını desteklemek için kemiğe taşır ve BP6 sinir fonksiyonunu, nöroproteksiyonu ve nörogenezi iyileştirir.

Tüm bu proteinler GH tarafından uyarılır, bu da GH'nin uzun ömür ve uzun vadeli sağlık üzerinde önemli bir etkisi olduğu anlamına gelir. Bu aynı zamanda IGF-1'in varlığının mutlaka bir sorun olmadığı anlamına gelir - sorun, seviyeler çok yükseldiğinde, özellikle de IGF-1 ve GH'nin bağlayıcı proteinleriniz tarafından modülasyonu yoluyla nasıl ele alındığı ve kaldırıldığıdır.

Başka bir deyişle, bağlanan protein seviyeleriniz yetersizse, bu muhtemelen düşük antioksidan alımı, yabani bitkilerde beslenme yetersizliği veya arjinin gibi besinlerle uygun takviye eksikliğinden kaynaklanıyorsa (özellikle artan kan basıncı seviyelerinde güçlüdür). bir GH protokolü, bir GH tedavisinin kanser riskinizi artırması gerçekten de oldukça olasıdır. 

Ek olarak, GH enjeksiyonları ile mevcut yaşlanma karşıtı sevginin sağlıklı bir uygulama olduğuna ikna olmamamın başka nedenleri de var. Aralıklı oruç tutma gibi GH'yi artırmak için yaşam tarzı stratejileri kritiktir.  (özellikle Dr. Jason Fung tarafından yapılan araştırma , bir günlük oruçla GH seviyelerinin% 200-300 arttığını ve 48 saate kadar yüksek kaldığını gösteriyor! ) , ağır kaldırma (açlık durumunda bile) ve yeterli protein tüketimi, GH enjekte etmenin özellikle etkili veya güvenli olduğunu kanıtlamak için yeterli veri görmedim.

Örneğin, sağlıklı yaşlı insanlarda GH'nin güvenliğini ve etkinliğini değerlendirmek için, bir araştırma ekibi 31 GH çalışmasını gözden geçirdi . GH'nin dozu önemli ölçüde değişmiştir ve tedavi süresi 2 ila 52 hafta arasında değişmiştir, ancak tüm dozlar IGF-1 düzeylerini (ki şimdi bildiğiniz gibi, GH düzeyini yansıtır)% 88'e kadar yükseltmeyi başarmıştır. .

GH almayan deneklerle karşılaştırıldığında, tedavi edilen bireyler ortalama 4,6 kilo kas kazandı ve benzer miktarda vücut yağı döktü. Ancak ne yazık ki, GH-enjekte edilen bireyler ayrıca sıvı tutulması, eklem ağrısı, göğüs büyümesi ve karpal tünel sendromu gibi yüksek oranda istenmeyen yan etkiler yaşadılar. Diğer araştırmalar, GH enjeksiyonlarının genel olarak kanser ve prostat kanseri riski açısından sorgulanması gerebileceğini göstermiştir .

Özet

Sonuç olarak, IGF ve GH'yi artırmak için GH enjeksiyonlarının (veya diğer peptidlerin), bir kişinin kas kütlesi, iyileşme, hatta cinsellik  ve uykuda oldukça önemli kazanımlar istediği durumlarda bir  yeri olabilir. Tüm doğal alternatifleri denemek lazım, GH'yi enjeksiyon olmadan doğal olarak artırmak için size önerimdir

                                                                          

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

klitoris
Klitoris neden bu kadar hassas? 10.000'den fazla sinir sayesinde, ilk ve gerçek sayı

ilk gerçek sinir lifi sayısı, önceki tahminlerden önemli ölçüde daha fazla, sayı 10.0…

Online Danışma ve İçerikler

Online danışma   Cinsel terapi , Sertleşme bozukluğu değerlendirilmesi , Fitoterapi,P…

orumcek-zehirinden-iktidarsizlik-tedavisi-ilaci-pnpp-19
Örümcek Zehirinden İktidarsızlık Tedavisi İlacı PnPP-19

Brezilya’da tehlikeli ısırığı kendine özgü bir yan etkiye sahip olan bir örümcek türü…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...