Testesteronu Arttırmak İçin Basit Beslenme Kuralları

Hastalara genellikle önerilen çeşitli diyet, egzersiz, kalori yakma stratejileri, ayrı diyetler, reçeteler ve uzman tavsiyelerine uymadıkları söylenir.  Ben onları bunun için suçlamıyorum çünkü haklılar. Doğru beslenme için öneriler çok karmaşık hale gelmiştir ve bu alandaki her şeyin anlaşılması için bir dereceye ihtiyaç duyulduğu görülmektedir.

Aşağıdaki öneriler çok etkili ve açıktır; Onlar çok şey elde etmenizi sağlar ve aynı anda kullanımı kolaydır.

Anahtar Noktalar:

  • Diyetiniz, vücudun iyileşmesine yardımcı olan sağlıklı enerji ve beslenme kaynaklarını temsil etmelidir.
  • Diyetiniz bedeni tüketmemeli ve zayıflatmamalıdır.
  • Diyetiniz sadece lezzetli, kullanışlı ve ilginç olanlara dayanmamalıdır.

Çoğu diyet vücutta hasara neden olur, bunlar testesteronun üretimi ve dağıtımı sistemi dahil olmak üzere birçok sisteme zararlıdır. Bu öneriler, tüketilen gıdaların miktarı, kalitesi, çeşitli katkı maddelerinin kullanımı, uygun sıvı alımı ve yaşam tarzı değişiklikleri ile ilgilidir.

1. Daha Az Yiyin Ve Fazla Yemeyin

Bu bir beslenme uzmanının size verebileceği en iyi tavsiyedir. Tabağınıza bir yemek dağının yerleştirilmesi ve böylece midenizin aşırı yüklenmesi, gerçekten ihtiyacınız olan yiyeceğin farkına varamazsınız.

Tüketilen yiyecek miktarını azaltmak herkesin anlayabileceği bir ipucudur. Bu önemlidir çünkü erkeklerin uzun bir süre boyunca tükettikleri kalori sayısını hesaplaması oldukça zordur.

Çok lezzetli olsa bile daha az yiyin. Açıkçası şunu söyleyelim: sağlık gıdalarının ne kadar zararlı okadar  lezzetlidir. Bunlar bırakmanız  gereken iştah açıcı şeylerdir. Problemin bir kısmı gerçekten çok fazla yemek yedikten sonra (ya da zengin bir tatlı), daha önce yaptığınız doğru beslenme ile ilgili tüm çabaları reddedebilirsiniz. Bu tür bahaneler kullanmayın: “Üzgünüm, bu özel bir durumdu.” Görünüşe göre, vücut için zararlı bir şey yiyebilmek için her zaman özel bir sebebimiz var.

Kural% 50. “Ne olduğunu anlamıyorum. Aynı yiyecekleri yiyorum, hiçbir şey değişmedi, ama ben kilo alıyorum. ” % 50 kuralını uygulayin : 40 yaşından sonra, 25 yaşındayki vücudunuzun harcadigi enerji yani bazal metabolizmanız yarı yarıya azalmıştır.

Metabolizmanın yaşla birlikte değiştiği anlaşılmalıdır. Kalori miktarınızı daha önce olanlara göre yarıya kadar sınırlandırmazsanız veya fiziksel aktivite ile yakmazsanız, bu vücutta kilo ve kolesterol artışına, artmış kan basıncına ve kalp krizi riskine neden olur. % 50 kuralını dikkate almazsanız, vücut sistemlerini aşırı yükler. Birlikte alınan bu faktörlerin hepsi, sağlığı zayıflatabilir ve testesteronun aktivitesini azaltabilir.

Yani ne yersen ve nerede yersen, daha az yiyin. Kendinize fazla izin vermeyin.

2. Şeker Ve Nişasta İçeren Yiyecekleri Mümkün Olduğunca Azaltın!

Vücutta hızla şekere dönüşen şeker (ister fruktoz olsun ister glukoz) ve nişasta miktarının azaltılması, testesteronu ve kendini korumaya yönelik çok etkili bir çözümdür. Bu, birçok avantaj getirecek ve ciddi sonuçlara yol açacak tek tavsiyedir.

Bazıları şeker tüketiminde hafif bir düşüşten söz ettiğimizi düşünüyor. Hiçbir şekilde. Dieten  şekerin mümkün olduğunca  arındırılması kasıt ediyorum.

Çeşitli önerileri ve hesaplamaları anlamaya çalışmak yerine, şeker ve diğer basit karbonhidratları (örneğin, işlenmiş tahıllar) içeren ürünleri kullanmayı bırakabilirsiniz.

Yediğiniz tek şeker, taze meyve ve doğal meyve sularından olmalıdır.

Şekerli tatlı bir zehirdir. Bir süre sonra, tükettiğimiz çok miktarda şeker vücudumuzu zehirlemeye başlar. Bu özellikle 40 yaşın üzerindeyseniz geçerlidir. 40 yıl sonra tip 2 diabet, diğer hastalıklarla birlikte gelişir. Bu, daha önce yapmadıysanız, şeker alımınızı sınırlamaya başlama zamandır

Belki de diyetinizi kontrol etmeye çalışıyorsunuz, belki de makul bir şekilde yiyebilirsiniz. Ama 10-12 çay kaşığı içeren bir kutu soda. Şeker, çabalarınızın birçok gününü kolayca ortadan kaldırabilir. Bunun yerine, günde bir bardak şekersiz doğal meyve suyu içirin.

Gizli şeker içeren yiyecekler yemeyin. Sonuçta, tüm basit nişastalar ve unlu mamüller şekerden oluşur . Şeker, aşağıdaki ürünlerden elde edilir: rafine edilmiş beyaz un, beyaz ekmek, çörekler , beyaz unlu makarna, beyaz pirinç, patates cipsi, yüksek fruktoz içerikli mısır şurubu olmak üzere tatlılar, çeşitli aperatifler ve krakerler.

3. Tuz Alımınızı Olabildiğince Azaltın.

Ortalama olarak, gerekenden 2 kat daha fazla tuz (günde 4 g) tüketiriz (gereken 2 g). Bu, en önemlisi yüksek tansiyon olan olumsuz sağlık sonuçlarına yol açar.

Masadaki tuzluk, mekanik bir daktilo veya makaralı bir teyp kasedi gibi geçmişin kalıntısı oolmalıdır.Yemek yaparken , sodyumdan (tuz, soda içeren) mümkün olduğunca az miktarda kullanılması gerekir.

Ürünlerde bulunan sodyum tuzları bu elementin tek kaynağı olmalıdır.

4. Daha Fazla Su İçin

Günlük olarak 2litre su kullanıldığında birçok avantajı vardır: vücudunuzu içeriden temizler. Çoğu insan bunu biliyor, ancak bu tavsiyeyi az sayıda takip ediyor.

Her gün 6 ila 8 bardak su için. Gerekirse, tüketilen su miktarını sayın, gerekirse bir kayıt tutun. Bir şişe veya bardak su her zaman parmaklarınızın ucunda olsun.

5. Kafein Alımını Azaltın

Günde 2 fincan kahve ya da günde üç bardak çay içebilirsiniz (tercihen soğuk ve şekersiz). Bu oranı uzun bir süre keserseniz, kafein verdiği “sahte” enerji nedeniyle testesteron aktivitesini azaltabilir. Ayrıca, kafein bir diüretiktir ve dehidrasyona neden olur. Kafein tüketiminin artması, midenin artan asitliğine, ülserlere ve kemik dokusunun zayıflamasına yol açar.

6. Daha Az Alkol Alınız

Alkol tüketimini mümkün olduğunca azaltmaya çalışın. Alkolün kökeni ne olursa olsun, şeker içerir ve eğer herhangi bir diyet uyguluyorsanız , ihtiyacınız olan şey bu değildir.

Düzenli olarak yüksek miktarda alkol tüketenler, obezite, yüksek tansiyon, kalp hastalığı ve diyabetin başlamasına neden olurlar. Soruyorsun: neden? Düzenli alkol kötüye kullanımı zamanla vücudu nasıl zehirler. Bu diyetinize çok fazla yağ, kolesterol ve şeker ekler. Bu, yakılan yağ miktarını azaltır ve kilo alımına ve “bira göbeğinin” gelişmesine yol açar.

7. Et Ve Patatesleri, Deniz Ürünleri, Sebzeler Ve Meyvelerle Değiştirin.

Çoğu erkek et ve patatesleri tercih eder. Bu beslenme tarzının birkaç nedenden dolayı değiştirilmesi gerekir, ancak öncelikle çiftlik etinin sağlık ve testesteron üretimini olumsuz yönde etkileyen hormonlar içermesi nedeniyle.

Etten tamamen vazgeçmeli miyim?

Et ürünlerinin tamamen reddedilmesi önerilmez çünkü et, testesteron içeren steroid hormonlarının üretimi için gerekli olan kolesterole dayanır.

Ne kadar et yiyebilirsin?

Haftada en fazla 2 kez et yiyin. Et yerseniz, haftada bir kart destesine veya sabun kalıbına karşılık gelen iki adet 50 gramlık porsiyonla sınırlandırın.

8. Gıdada, Testesteron İçin Yararlı Olan Ürünleri Tercih Edin.

9. Mümkünse, Fast Food Zincirlerinden Kaçının.

Fast food çok fazla kafein, kolesterol, şeker, tuz ve çeşitli yağlar içerir. Düzenli hamburger artı patates kızartması ve soda bu makalede verilen tüm önerileri var.

Lokantaya gitmek zorunda kalırsanız, salata, tavuk ya da balık (tercihen ızgara) ve soğuk su sipariş edin.

10. Kahvaltıyı Atlamayın Ama İçeriğini Değiştirin

Bir erkeğe kahvaltı yapmanın gerekli olduğunu söylemek kolaydır. Ancak, bu tavsiyeyi takip etmesini sağlamak gerçekten çok zor. Genellikle kahvaltıya yeşilliklerden zengin,   ev yoğurdu, tarcın ve zeytın yağınıda eklemek de fayda vardır.Ve bu kadar! daha fazlası yok.

Yemek saatini atladığında ne olur?

Hareket halindeyken kahvaltı yaparken, çok fazla kahve içmek ve normalde yemek yerine atıştırmalık bir şeyler yedikten sonra , vücudunuz büyük miktarlarda kortizol ve adrenalin – stres hormonları salgılamaya başlar. Sizi yapay yaşam enerjisi ile dolduracak. Kortizol ve adrenalin salınımı birkaç saat sürer ve böylece testesteron üretimini engeller

İyi bir kahvaltı,da mutlaka mevsimine göre taze  çig  yeşillik  olmalıdır sütü kahvaltıdan cıkarmakta fayda olduğunu düşünüyorum yulafı kahvaltıya eklemekte  fayda var ev  yoğurdu yumurta  meyve, fındık  oluşan bir tabaktan oluşmalıdır.

Akşam yemeği besleyici olmalı, ancak tavuk ,kırmızı et olmamalı ,balık olabilir , sebze ve meyveler den zengin olmalıdır.  Uyumadan en az 4 saat önce yemegi sonlandirmada fayda vardır.Yavaş yavaş, bu şekilde öglenögl akşam yemeğinden sonra kahve içmeyi bırakacaksınız. Bu alışkanlık haline geldiğinde, ne kadar hayat enerjinizin arttığına şaşıracaksınız.

11. Son Yemek Yatmadan 4 Saatönce Olmalıdır.

Eğer yediyseniz ve hemen yatağa gittiyseniz, vücudunuz hala yiyecekleri sindirmekle meşgul. Beyniniz aşırı yüklüdür, çünkü sindirim enzimleri üretmek için sürekli olarak mide ve pankreasa sinyaller gönderir. Kan, esas olarak bağırsaklara gönderilir ve orada sürekli bir sirkülasyon yapar. İnsülin seviyesi yüksektir, çünkü şeker ve karbonhidratlarla savaşır. Karaciğer de çalışır: işleme ve daha fazla  ürün alır. Bütün bu gerekli işlemler doyurucu bir yemekten sonra 2-3 saat devam eder.

Birlikte ele alındığında, bu süreçler testesteron üretimini ve dağıtımını yavaşlatır, çünkü beyin aktivitesi, kan akışı ve kas kasılması gıdaları sindirmeyi amaçlamaktadır. Akşam yemeğinden hemen sonra uyuya kalırsanız, bu önemli  gece testesteron üretiminin süresini kısaltır.

Sonuç Olarak

Sonunda, bu önerileri takiben, testesteronun üretimi, salınımı, dağıtımı ve etkisi gibi göstergeleri geliştireceksiniz. Ayrıca, bu hormonun “düşmanları”  aslında genel sağlık ilkelerine çok yakındır . Bütün bunlar vücudun genel gelişimine katkıda bulunacaktır.

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

Testosteron Tedavisi Prostat Büyümesine Neden Olabilir mi ?

  Testosteron tedavisi , düşük T'li erkekler için yaygın bir tedavidir. Birçok…

stresin-testesteron-seviyeleri-uzerine-etkisi
Stresin Testesteron Seviyeleri Üzerine Etkisi

Modern dünyada sürekli stresin testesteron azaltmakda olduğunu anlamak önemlidir. Düş…

maksimum-testesteron-uretimi-icin-ideal-uyku-kosullari
Maksimum Testesteron Üretimi İçin İdeal Uyku Koşulları

Bildiğiniz gibi, neredeyse tüm testesteronlar derin uyku evresinde geceleri üretilir.…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...