Mikro Penis (Küçük Penis Algısı)

Küçük penis (mikro penis) :Erkekler için penis büyüklüğü kavramı yada penisinin küçük olduğu algısı ciddi bir kaygıdır . Bu kaygı ergenlik çağında başlayarak kişinin, hayatı boyunca kişilik yapısını etkileyebilir.

Erkekler için Penis Boyu ve Önemi

Bu yazıda küçük penis sendromu , penis boyu standartları ,mikro penis nedir bu kaygı ile nasıl mücadele edilir ve penis büyütme tedavilerinden bahsedilecek.

Peki anketler ne diyor .Kadınlar ne istiyor ?Bu mecrada yapılan geniş çaplı anket çalışmalarında erkekler hep büyük isterken kadınların %85 İ partnerinin penis boyundan memnun . Kadınlar mutlaka büyük bir penisin daha iyi olduğuna inanmazlar ama erkeklerin endişe kaynağı kesinlikle bu değildir

Kadınların cinsel cazibe sıralamasında penis boyu kesinlikle birinci sırada değildir. Dış görünüş ve erkeğin kişiliği gibi konular daha öncelikli plandadır. Kadınlar arasında yapılan küçük çaplı anketlerde penis uzunluğundan ziyade kalınlık ön plana çıkmıştır.

Ne yazık ki burada takıntılı bir endişe mevcuttur . Duygusal sıkıntı ve davranış-sal bozukluk kusurun boyutundan ve doğasından fazladır . Problem de buradan kaynaklanmaktadır. Dismorfofobi

Bireyin belirsiz kederi . Kişilerde sosyal izolasyon noktasına kadar ilerleyebilecek mesleki işlev bozukluklarına neden olabilecek yada samimi ilişkiler kurmasına engel olabilecek benlik imajı kurbanı olabilirler.

Anketler Ne Diyor

Geniş çaplı anketlerde erkeklerin %66 sı penisinin normal, %22 büyük ve %12 si küçük olarak değerlendirilmiş. Memnuniyet oranlarına bakarsak yüzde %55 i memnun iken % 45 i penisinin daha büyük olmasını istiyor . Evet % 45 bu çok ciddi bir oran . Kadınların değerlendirmesi tamamen farklı % 85 memnunlar.

Normal Penis Uzunluğu Nedir

Gevsek penis için 8-10 cm çekilmiş penis için 12-13 cm dir. Erekte penis uzunluğu gerilmiş penisten daha uzundur . Standart ölçümlerde pensi boyu gerilerek ölçülür . Sarkık penis ölçümünde pubis kemiğinden penis ucuna kadar olan alan ölçülür. İstatistiklerde Koreliler ve Afrikalılar istisna dışı bırakılmıştır . Koraliler ciddi derecede ortalama altında kalmaktadır. Mikro penis yada küçük penis dediğimiz penis gerilmiş halde 7 cm nin altında olan penislerdir . Ortalama görülme oranı sadece %2.5 dir . Yani sadece yüz erkeğin 2-3 tanesinde. Bu hastalar değerlendirildiğinde ise altta yatan ciddi bir neden tespit etmek çoğu zaman mümkündür.

Küçük Penis Algısı Nasıl Ortaya Çıkar

Küçük Penis algısı tabi ki kıyas ile ortaya çıkar. Kişi bir yakınının yada İnternet ortamında bir penis görmüştür. Burada kritik nokta kişinin yaşı ,kilosu ve tabi ki kişinin görüş açısıdır . Herkes penisini yukarıdan aşağı görürken.Başka bir kişinin penisini karşıdan görür . Doğal olarak kişi mutlaka kendi penisini daha kısa olarak görür . Yapılan çalışmalarda bu şekilde küçük penis algısı gelişen hastaların penisi boyu ölçümlerde hep standart olarak ölçülmüştür.

Ayrıca obez hastalarda penis yağ yastığına gömüldüğü için küçük algısı meydana gelmektedir

 

Peki Değerlendirme Nasıl Yapılır? Önemli Olan Nedir?

Bize küçük penis yakınması ile gelen hastada eğer penis boyu normal standartlar aralığında ise. En önemli olan konu hastanın bu algıdan nasıl etkilendiğini ortaya koymaktır. Hasta evlenmek yada potansiyel partner ile buluşmaktan kaçınıyor mu? en kritik konulardan biri budur.

Muayene sırasında hastanın yaşı boy kilo BMI gerekirse hormonsal testleri ayrıntılı olarak değerlendirildikten sonra . En önemli konu hastayı bilgilendirmektir. Bir şekilde bu konu ile ilgili algısı değişen yada başarılı bir ilişki yaşayabilen bir hasta bu dar boğazdan kurtulmuş olarak rahatlar.

Ayna çalışması yapılabilir hastanın kendi penisini karşıdan görmesi beyinde çok daha farklı bir algı yaratacaktır .

Peki Büyütme Tedavileri Olarak Ne Yapıyoruz

Genede tedavi isteyen hastalarda vakum cihazları yada germe cihazları tedavisi verilebilir . Bu konu ile ligli yapılan çalışmalar ne yazık ki sınırlıdır . Ama hastalarda 1-2 cm arasında penis uzunluğuna katkısı olur. Hastaların memnuniyet oranları yüksektir . Hacim olarak hesaplanınca kalınlık artışı ile beraber uzunlukta artınca görünüm açısında ciddi bir büyüme sağlayabilir. en önemli konulardan birisi hastanın bunu bilinçsiz bir şekilde yaparak penisini sakatlaması kalıcı hasar ve kalıcı eğrilik yaratmasıdır.

Neyazik ki penisine hasar vererek gelen hastalar görmekteyim ve penis bir kere hasar aldıktan sonra geri dönüşü yoktur hasar çoğu zaman kalıcıdır

 

https://www.omurerdemakkaya.com/penis-kalinlastirma-ve-buyutme

Cerrahi Penis Büyütme Tedavileri

Cerrahi olarak penis şaftına dolgu enjeksiyonları ve penis kökü serbestleme operasyonları uygulanabilir .Bunlar basit operasyonlardır

Hangi tedavi yapılırsa yapılsın penis boyunuz 10 cm den 15 cm cıkmayacaktır en fazla 2 cm civarında uzama sağlanabilir.

Erkeklerin için dizayn edilmiş  takviye edici gıdalar 

Sonuç

En önemli konu hastanın penisine zarar vermemesini sağlamaktır. Bu nedenle hastaya bilgi aktarımı başarılı bir şekilde yapılmalıdır.

Klinik tecrübem şunu göstermiştir ki en başarılı medikal tedaviler ergen dönemde yakalanan mikro penis hastalarına yapılan hormonsal tedaviler ve obez hastalardaki penis etrafındaki yağ dokusunun ortadan kaldırılması dır . Hormon tedavisi ile hastanın penisinin aylar içerisinde 2-3 katına çıktığını görmek mümkündür. Obez hastalarda yapılan operasyonlarda da hastanın penisi rahatlıkla görünür kılınır. Tatmin oranları çok yüksek tedavilerdir. Küçük penis algısını degiştirebilen hasta bu arayış için boşuna zaman,emek ve para harcadığını kendine zarar verme riskini göze aldığını anlayacaktır.

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1111/j.1464-410X.2007.06806.x

Yapılmış  vakalar önce sonra fotografları

 

PENİSİ UZATMAK İÇİN KESTİĞİMİZ BAĞ   NET BİR ŞEKİLDE GÖRÜNÜYOR.

BAĞ KESİLDİKDEN SONRA PENİSİN UZAMIŞ   HALİ.

YAĞ ENJEKSİYONU  SONRASI .

 

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

...
Erkan Soylu - 21 Mart 2023 Salı
micropenise sahip olan biri bu durumdan psikolojik olarak etkilenmiyorsa ameliyat olması zorunlu mudur? çok önemli midir?
...
omur erdem akkaya - 22 Mart 2023 Çarşamba
Birinin mikropenisi olması, psikolojik olarak etkilenmeme durumuna bağlı olarak ameliyat olması zorunlu değildir. Ancak, bu kişi cinsel işlevlerini sürdürmek ve tatmin edici bir cinsel yaşam sürdürmek istiyorsa, bu durum onu olumsuz etkileyebilir. Mikropenis, normalden önemli ölçüde daha küçük bir penise sahip olma durumudur ve bu durumda penis boyu 7 cm'den daha kısadır. Bu durumun cinsel işlevleri etkileyebileceği ve bir kişinin özgüvenini azaltabileceği bilinmektedir. Ancak, mikropenisi olan kişilerin bazıları bu durumdan pek etkilenmezler ve cinsel yaşamlarını sürdürürler. Ameliyat, mikropenisi olan kişiler için bir seçenek olabilir. Ancak, ameliyatın riskleri ve sonuçları göz önüne alındığında, ameliyatın zorunlu olmadığı durumlarda genellikle önerilmez. Herhangi bir tıbbi müdahale öncesinde, bireylerin doktorlarıyla görüşmesi ve bu konuda bir uzman görüşü alması önemlidir. Sonuç olarak, mikropenis normal bir yaşamı engellemese bile cinsel işlevlerinde zorluklar yaşayan kişilerin, ameliyat dahil olmak üzere tedavi seçeneklerini değerlendirmesi önerilir. Ancak, herkesin durumu farklıdır ve kişinin kendi ihtiyaçlarına göre karar vermesi gerekir.

Bunlar da İlginizi Çekebilir

penis-kuculmesi-nedir-ve-neden-olur
Penis Küçülmesi Nedir Ve Neden Olur?

Penis küçülmesi, kalıcı olabilir ve diğer zamanlarda, tedavi edilebilir bir durumun v…

penis-kalinlastirma-ve-buyutme
Penis Kalınlaştırma ve Büyütme

Penis kalınlaştırma ameliyatlarında günümüzde sıklıkla yağ enjeksiyonları, kompozit d…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...