Testesteron Ve Kardiyovasküler Sistem

Kardiyovasküler hastalıklar testesteron üzerinde olumsuz bir etkiye sahiptir. Eğer damarları iyi durumda tutarsanız, belirli bir kan akımı beyinden ve testislerden geçer, ayrıca işlevlerini yerine getirirler. Testesteronun bu kısa sürede kanın içine sızması için zamana sahip olması gerekir. Arterler bloke olduğunda bu gerçekleşmez. Eğer abur cubur yemeye devam ederken kan damarlarınızın tıkanmasına katkıda bulunuyorsanız, ne bekleyebilirsiniz?Şimdi testislere kan sağlayan ince kılcal damarlara bakalım. Bunlar sadece yarım milimetre çapındadır – bir kağıdın kalınlığı. Ateroskleroz, arterlerin bozulmasıdır. Bu hastalık, beyinden gelen sinyalleri testesteron üretimine ve aynı zamanda vücuttaki testesteron dağılımına engel olur.Damarlar büzüldüğünde, beynin testislere sinyal göndermesi o kadar kolay değildir. Daha az besin var. Testesteronun vücutta dağılımı, damarların sürekli olarak tıkanmasıyla engellenir. Sadece kalbin durumu için değil, aynı zamanda kan basıncı da  testislerin aktivitesini etkiler. Bu tüm vücut sistemlerine fayda sağlayacaktır.

Kalbin Zayıfladığı Zaman, Testesteron Üretimi Yavaşlar.

Kardiyovasküler hastalıklar → Azalmış testesteron üretimi

Aslında, bu nedensel ilişki her iki yönde de hareket eder.

Kalp sağlığı ve testesteron seviyeleri arasında doğrudan bir bağlantı vardır. Özünde, işleyen bir kalp ve temiz kan damarları, ham maddeyi teslim eden ve bitmiş ürünleri toplayan testisler için teslim sistemidir. Testesteron, kalp kasının aktivitesini güçlendirir ve destekler. Ve aslında, kalp kasında başka herhangi bir yerde olduğundan daha fazla testesteron reseptörü vardır. Ancak, erkeklerde kardiyovasküler hastalık riskini artıran faktörler testesteron üretiminin azalmasına yol açmaktadır. Biri için risk faktörü de diğeri için bir risk faktörüdür. Kötü kan dolaşımı her ikisinin de durumunu kötüleştirir.

Yüksek kolesterol, kan şekeri, yüksek tansiyon, şiddetli stres, fiziksel aktivite ve obezite eksikliği – tüm bunlar testesteron pozisyonunu kötüleştirir. Kan damarlarının bloke edilmesine yol açan süreçler, aynı zamanda, testesteron üretiminin azalmasına ve aynı zamanda vücudun dokularına verilmesini daha da kötüleştirmeye hizmet eder.

Azalan Testesteron Üretimi Kalbin Zayıflamasına Yol Açar

 kardiyovasküler sistemin zayıflamasının testesteron üretiminin azalmasına sebeb olur. Ancak bu süreçlerin detaylı bir incelemesi, testesteron üretimindeki azalmanın kardiyovasküler sistemin zayıflamasına yol açtığı keşif edilmiştir.

Testesteron üretimindeki düşüş, yüksek kolesterol, yüksek kan şekeri, yüksek tansiyon, şiddetli stres, fiziksel aktivite ve obezitenin reddi ile ilişkilidir. Azaltılmış testesteron üretimi, tüm faktörlerin bir iç nedenidir.

Tüm bunların kümülatif etkisi zayıf testesteron üretimi olan erkeklerde kalbe% 25 daha az kan gitmesidir. Böylece, eşitlik farklı görünebilir:

Testesteron zayıflaması → Kardiyovasküler hastalıklar

Bütün bunlar, testesteron üretimini artırarak kalp ve kan damarlarına yardım edebileceğiniz anlamına gelir.

Kardiyovasküler Hastalıklar Ve Ereksiyon Sorunları

Normal bir ereksiyon için, penise gelen kan akımı nın 6 katına çıkması gerekmektedir. Kalp hastalığına yatkınlığı olan erkeklerde ereksiyon problemleri daha fazladır. Bu, daha az zevk getiren, libido zayıflayan, testesteron salınımının yoğunluğundaki azalma ve zayıf dağılımını sağlayan nadir seks orgazmlarına yol açar. Ve böylece, kısır döngü ortaya çıkıyor.

 ereksiyon problemlerininolası bir  kalp hastalığı hakkında bir uyarı sinyali olabilir.

Eğer ereksiyon ile ilgili problemleriniz varsa, o zaman kalp hastalığınızın olması ihtimali de% 20 ila% 40 arasındadır. Ve tam tersi: eğer kalp hastalığınız varsa, ereksiyon problemleri olasılığı da o kadar yüksektir.

Ayrıca okuyun “androjen eksikliği ile erektil disfonksiyon tedavisi . 

Yaşını Hatırla

Erkekler için 40 yaşındaki sınır, tüm sonuçlarıyla birlikte kardiyovasküler hastalıkların ortaya çıkışıdır. Bu süre zarfında, özellikle sağlığını güçlendirmek için herhangi bir önlem alınmadığı takdirde, kişinin sağlığına çok fazla dikkat etmek gerekir. 40 yıllık iz, bedenin bir insanın hayatında mevcut olan tüm olumsuz sağlık faktörleriyle başa çıktığı zaman, bir hesaplaşma dönemi olarak kabul edilebilir . Gençken bu tür hatalar affedildiysede, şimdi geçmişin hataları da dahil olmak üzere sağlıkla ilgili tüm eksiklikleri ödemek zorundasınız.

Testesteron, kardiyovasküler hastalıkların ortaya çıkmasını önler. 40 yıl sonra, bir erkeğin mümkün olan en yüksek miktarda testesteron üretmek için tüm kuvvetleri harekete geçirmesi gerekir. Bu, kardiyovasküler sistemin aktivitesindeki tüm negatif değişiklikleri önleyebilir veya yavaşlatabilir.

Testesteron, kan damarlarını (örneğin, nitrik oksit) genişleten spesifik maddelerin üretimini teşvik eder. (sidenafil sitrat aynı şekilde çalışır). Testesteronun artan aktivitesinden elde edilen kazanım:

  • normal kan dolaşımı;
  • kalp ağrısını azaltmak;
  • yüklerin daha iyi transferi;
  • hücrelerin oksijen ile beslenmesini iyileştirmek;
  • kan basıncının normalizasyonu;
  • artan hemoglobin;
  • “iyi” kolesterol seviyesini arttırmak;
  • arterleri tıkayan “kötü” kolesterol seviyesini azaltmak;
  • kan damarlarının tıkanma olasılığını azaltmak;
  • duygusal strese karşı artan direnç.

Testesteronun artan aktivitesinin bir sonucu olarak, daha fazla hareket, enerji ve hırs haline gelir ve gerekirse, damarlar daha kolay genişler.

 

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

serbest-ve-total-testesteron-arasindaki-fark-nedir
Serbest Ve Total Testesteron Arasındaki Fark Nedir?

Çoğu laboratuvar ve tanı merkezlerinde, normalde erkeklerde 175-800  olan total teste…

testesteron-eksikligi-ve-testosteron-tedavisi-sizin-icin-uygun-mu
Testesteron Eksikliği ve Testosteron Tedavisi Sizin İçin Uygun mu?

Son zamanlarda düşük cinsel dürtü (libido),Yorgunluk ve zayıf enerji seviyesi,azalan …

testesteronu-arttirmak-icin-basit-beslenme-kurallari
Testesteronu Arttırmak İçin Basit Beslenme Kuralları

Hastalara genellikle önerilen çeşitli diyet, egzersiz, kalori yakma stratejileri, ayr…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...