Mutluluk Çubuğu – Penis Protezi – Penil Protez Nedir?

Penis protezi (penil protez) ya da halk arasında bilinen adıyla mutluluk çubuğu cinsel ilişki için gerekli olan penis sertleşmesini doğal yolla gerçekleştiremeyen ve daha basit tedavilere cevap vermeyen erkeklerde uygulanan, yapay bir penisin vücut içerisine yerleştirilmesi operasyonudur. Penis protezleri genellikle silikon alaşımlı materyallerden yapılamakta ve genelde her bir penis içinde var olan 2 süngersi haznenin içerisine yerleştirilmektedir. Dolayısıyla bir kişide penis protezi ameliyatı yapıldığı zaman 2 çubuk bir penis içine yerleştirilmektedir. Penis protezinin bükülebilir sabit modelleri olduğu gibi normal halde yumuşak olan ve içine su dolduğunda sert ve ilişkiye hazır bir penis görünümü sağlayan modelleri de vardır.

Operasyon süresi yarım saat kadardır .  refakatçi ihiyacı yoktur. operayonun başarı oranı %98 dir.  Hasta operayon kısa bir süre sonra  cinsel ilişkiye girebilir. 

Penis Protezi Çeşitleri:

3 Parçalı şişireşebilir protezler, 2 paçalı şişirilebilir protezler, bükülebilir  protezler.

Benim önerim sertleşme sorununa kalıcı bir çözüm isteyen hasta için kesin çözüm olması nedeniyle. Opere olmuş hastaların memnuniyet oranın  çok yüksek olması nedeniyle  ilaç tedavisinden fayda görmeyen hastalarda birinci derecede önerimdir.

Sosyal Medyada Paylaş:

Soru Sor

Bunlar da İlginizi Çekebilir

bobrek-kanseri
Böbrek Kanseri

Böbreklerin idrarın oluşup aktığı bölümü ve dış kısmından kaynaklanan kanserlerin ted…

prostat-buyumesi
Prostat Büyümesi

Ürolojide bu hastalığa “BPH” yani Benign Prostat Hiperplazisi denir. Bu hastalık Ürol…

prostat-kanseri
Prostat Kanseri

Prostat, kestane şeklinde idrar kesesi (mesane) nin alt kısmında penis içi idrar yolu…

E-Bültene Kayıt Olun!

E-Bülten’e kayıt olarak en yeni haberler, duyurular ve güncellemelerden ilk siz haberdar olabilirsiniz...